Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Spryskiwacz szyb


Gość wojtekpi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

 

Mam pytanie, przestał mi działać spryskiwacz przedniej i tylnej szyby ale działa spryskiwacz reflektorów,

 

Tzn. jak „pryskam” to nie słychać pompki , włączają się tylko wycieraczki :( ale za to ja spryskuje reflektory to wszystko jest OK. – lampy czyste :)

 

 

 

I tu moje pytanie, czy w zbiorniczku są 2 pompki ? - jedna od szyb druga od reflektorów, czy tez jest jedna i padło coś w elektryce?

 

Jak w elektryce to może jakieś sugestie gdzie szukać problemu, czy rozbierać kierownice i czyścić ten zespolony sterownik od wycieraczek, czy może coś innego?

 

 

 

Czy ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

w takim razie w weekend zabieram się za robotę i dobieram się do zbiorniczka

 

a a czy wiesz może, czy ewentualnie można zamienić je miejscami (wężyki) by tymczasowo dziłała szyba a reflektory niekoniecznie, tzn czy mają taką samą moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze posprawdzaj bezpieczniki. O ile pamietam to chyba byly odzielne od reflektorow i tych do szyb, albo rozbierz obudowe kierownicy i zobacz czy wszystkie kostki sa docisniete. Mialem dziwny przypadek ze czasami lewy kierunkowskaz nie dzialal a pozniej i drugi przestal dzialac i sie poprawialo raz na jakis czas. Okazalo sie ze kostka byla nie docisnieta. To sprawdz te kostki i bezpiecznik jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a a czy wiesz może, czy ewentualnie można zamienić je miejscami (wężyki) by tymczasowo dziłała szyba a reflektory niekoniecznie, tzn czy mają taką samą moc ?

 

nie za bardzo inna średnica węży i wydajność ;) jak udało by Ci się przełączyć to po paru psikach nie miał byś płynu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma możliwości zamiany pompek. Ta od reflektorów jest wysokociśnieniowa. Spójrz chociażby na grubość przewodów.

 

No już kolega DINO odpowiedział :)

 

 

Sprawdź 10A bezpiecznik nr 21 w kabinie (te po lewej stronie na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...