Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Spinki do podszybia


Gość LukaszG

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów potrafiłby mi podpowiedzieć jakie spinki (zatrzaski?) pasują do plastykowej osłony podszybia (tj ten kawał plastyku pod wycieraczkami/maską). Gdy kupowałem auto nie zauważyłem, że ich nie ma - są tylko cztery dziury sugerujące, że coś powinno tam być. Chciałbym ww otwory uzupełnić ale nie mam pojęcia co tam pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz średnicę dziury, znajdź jakiś sklep typu "komputerowe mieszanie lakierów samochodowych", tam powinni mieć takie plastykowe spinki różnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten pomysł sam już wpadłem (tylko, że ja bym jeszcze zmierzył głębokość dziury). Tylko, że to nie jest zwykły okrągły otworek - on ma jakieś... prowadnice(???)... nieregularności. Boję się, że trzeba tam spinki określonego typu tj. odpowiedni kształt i zatrzask. Oglądałem w Sieci spinki do różnych aut (do N15 niestety tej spinki nie znalazłem) i było tego mnóstwo i na 100% nie różniły się tylko średnicą trzpienia!

Ma może ktoś jakieś oznaczenie/symbol? Albo cokolwiek co pomoże sprecyzować tą spinkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o typ/nazwę spinki to w moim przypadku (N16) wystarczy zajrzeć do książki serwisowej i odnaleźć daną procedurę która opisuje sposób rozmontowania grilla i tam poszukać. Ja poprostu wybralem sie raz do sklepu i tam powybieralem sobie różnych takich spinek w dość duży śpiworek i przy uzupelnianiu braków przy osłonach silnika i skrzyni przypasowały się jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...