Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silentblock wahacza dolnego


gladiator1111

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam do wymiany sineblocki wachacza dolnego tak powiedział mechanik.

Teraz moja myśl czy wimieniać same sineblocki czy całe wachacze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ubiegłym roku wymieniałem tuleję oraz sworzeń dolnego lewego wahacza (pękł silentblok wskutek czego złapał luz i po pewnym czasie wyrobił się sworzeń). W Bosch Service nawet nie sugerowali mi wymiany całego wahacza. Wycisnęli tuleję i zastąpili ją zamiennikiem Delphi (30 zł), koszt sworznia (też Delphi) 40 zł. Plus 40 zł robocizna plus 40 zł sprawdzenie i ustawienie zbieżności.Zestaw pracuje już kilkanaście tys km i nic złego się nie dzieje (wczoraj akurat sprawdzałem zawieszenie)Nie mam pojęcia czy wahacze w note są rozbieralne czy nie. W praktyce się to zrobi i nie ma problemu z zamiennikami silentbloków i sworzni.Cena kompletnego wahacza z pewnością kilkukrotnie przekracza naprawę starego, który po takiej regeneracji odzyskuje pełną sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wahacza kształtuje się od 90zł(wiadomo jaka produkcja)do 200-220zł oryginał japoński.Trzeba doliczyć wymianę i zbieżność.Decyzja należy do Ciebie.Nigdy nie ma pewności co do silentbloku jak i co do wahacza.Ale jeżeli masz dostęp do delphi,a Dar zachwala to czemu nie,zawsze to taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi to popularny,umiarkowanie tani i w miarę solidny zamiennik, podałem ceny z ubiegłego roku. Spróbujmy skalkulować: zakładając, że w wahaczu wymaga wymiany tylko silentblok, to daje ok 30-40 zł za tuleję plus drugie tyle za robociznę (nie biorę pod uwagę robocizny ASO, która jest ok 2 razy wyższa)- razem ok 80-100 zł. Kosztu ustawienia zbieżności nie liczymy, bo występuje w obu sytuacjach. Więc cena przezbrojenia wahacza w nową tuleję jest zbliżona do ceny niemarkowego zamiennika i jest do 3 razy niższa, niż kompletny oryginalny wahacz. Decyzja należy oczywiście do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowałem - za płotem mam stację sieci Bosch Service i oni sami ściągnęli części.Zapewne można znaleźć je w internetowym sklepie Intercars (nie sprawdzałem) ale przez zakupem lepiej sprawdzić czy nie będzie taniej w warsztacie - (odpada koszt przesyłki i warsztaty mają upusty na części w wysokości niedostępnej kupcom detalicznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...