Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Silentblock wahacza dolnego


gladiator1111

Recommended Posts

Koledzy mam do wymiany sineblocki wachacza dolnego tak powiedział mechanik.

Teraz moja myśl czy wimieniać same sineblocki czy całe wachacze ??

Link to comment
Share on other sites

ja w ubiegłym roku wymieniałem tuleję oraz sworzeń dolnego lewego wahacza (pękł silentblok wskutek czego złapał luz i po pewnym czasie wyrobił się sworzeń). W Bosch Service nawet nie sugerowali mi wymiany całego wahacza. Wycisnęli tuleję i zastąpili ją zamiennikiem Delphi (30 zł), koszt sworznia (też Delphi) 40 zł. Plus 40 zł robocizna plus 40 zł sprawdzenie i ustawienie zbieżności.Zestaw pracuje już kilkanaście tys km i nic złego się nie dzieje (wczoraj akurat sprawdzałem zawieszenie)Nie mam pojęcia czy wahacze w note są rozbieralne czy nie. W praktyce się to zrobi i nie ma problemu z zamiennikami silentbloków i sworzni.Cena kompletnego wahacza z pewnością kilkukrotnie przekracza naprawę starego, który po takiej regeneracji odzyskuje pełną sprawność.

Link to comment
Share on other sites

Koszt wahacza kształtuje się od 90zł(wiadomo jaka produkcja)do 200-220zł oryginał japoński.Trzeba doliczyć wymianę i zbieżność.Decyzja należy do Ciebie.Nigdy nie ma pewności co do silentbloku jak i co do wahacza.Ale jeżeli masz dostęp do delphi,a Dar zachwala to czemu nie,zawsze to taniej.

Link to comment
Share on other sites

Delphi to popularny,umiarkowanie tani i w miarę solidny zamiennik, podałem ceny z ubiegłego roku. Spróbujmy skalkulować: zakładając, że w wahaczu wymaga wymiany tylko silentblok, to daje ok 30-40 zł za tuleję plus drugie tyle za robociznę (nie biorę pod uwagę robocizny ASO, która jest ok 2 razy wyższa)- razem ok 80-100 zł. Kosztu ustawienia zbieżności nie liczymy, bo występuje w obu sytuacjach. Więc cena przezbrojenia wahacza w nową tuleję jest zbliżona do ceny niemarkowego zamiennika i jest do 3 razy niższa, niż kompletny oryginalny wahacz. Decyzja należy oczywiście do ciebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dar1962'

Czy podasz mi namiar gdzie kupiłeś

Link to comment
Share on other sites

nie kupowałem - za płotem mam stację sieci Bosch Service i oni sami ściągnęli części.Zapewne można znaleźć je w internetowym sklepie Intercars (nie sprawdzałem) ale przez zakupem lepiej sprawdzić czy nie będzie taniej w warsztacie - (odpada koszt przesyłki i warsztaty mają upusty na części w wysokości niedostępnej kupcom detalicznym)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...