Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

x-trail 2.5 benzyna


Guest Pabloo4

Recommended Posts

Guest Pabloo4

Witam! Oglądałem X-traila z 2005 r, poj.2.5 l w benzynie, po otwarciu pokrywy komory silnika zauważyłem olej na pierwszej świecy po prawej stronie, na dwóch wtryskach od prawej strony, oraz na całej wiązce elektrycznej, która dochodzi do silnika z góry z lewej strony. Ponadto olej jest na macie wygłuszającej pod pokrywą silnika. Śladów wycieku z odmy nie widać, spod uszczelki pod głowicą również nie widać. Czy ten typ tak ma, czy jest to oznaka jakiejś poważnej awarii? Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

A jesteś pewien, że nie dachował kiedyś?

Link to comment
Share on other sites

Guest Pabloo4

A jesteś pewien, że nie dachował kiedyś?

Z tego co wiem to nie dachował... a olej raczej świeży, szczególnie na tej wiązce i na wtryskiwaczach...

Link to comment
Share on other sites

hejka! kiedyś miałem coś podobnego w starej toyce. padła uszczelka pokrywy zaworów i oleum sączyło się gdzieś z tyłu silnika, ale również podciekało na gniazdach świec, tam gdzie wchodzą faje. przy wymianie świec, 2 na 4 były usmażone jak fryty, górą podlewane były olejem. Może to jest przyczyna podsiąkania oleju? olej lubi wędrować w dziwnych kierunkach.... Ale znam przypadek z doświadczenia - kuzynka - nie dokręciła korka wlewu oleju i wychlapało jej po 20km prawie cały olej górą - MASAKRA!!!!

 

( na marginesie, bo to inny temat -w toyce świece były firmy "denso" i ja na nich śmignąłem ok.25tys. a koleś przede mną pewnie 2 tyle, wymieniłem je tylko przy okazji wymiany uszczelek,nie myślałem o tym wcześniej, bo paliły jak złoto, raczej żywotne. A uszczelek do silnika firmy "ajusta" odradzam, padła po miesiącu, "erling" ponoć niemiecki- wytrzymał niecały rok, dopiero oryginał z serwisu "made in japan" zdał egzamin i po 2 latach, do momentu sprzedaży auta, nic się nie działo)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...