Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy udalo sie komus zatrzec silnik swojego X-a??? 2,2 dci


Gość oleku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trafil mi sie do naprawy x-trail z obrocona panewka na 1 korbie. Po rozebraniu silnika okazalo sie , ze reszta panewek korbowodowych tez jest nadwyrezona, a na dodatek wymieniany byl 4 korbowod. Mial ktos taki przypadek?? Nie podejzewam pompy oleju, bo zwykle w takich przypadkach pierwsza pada turbina. Czy Nissan wypuscil jakiegos bubla? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie mam 2.0 benzynę ale zanim się zorientowałem że bierze olej nieświadomy jeździłem z ok 2 litrami oleju w silniku - czyli z ok połową nominalnej ilości.... i nic się nie stało złego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafil mi sie do naprawy x-trail z obrocona panewka na 1 korbie. Po rozebraniu silnika okazalo sie , ze reszta panewek korbowodowych tez jest nadwyrezona, a na dodatek wymieniany byl 4 korbowod. Mial ktos taki przypadek?? Nie podejzewam pompy oleju, bo zwykle w takich przypadkach pierwsza pada turbina. Czy Nissan wypuscil jakiegos bubla? Pozdrawiam

 

Napisz jaki dokladnie to jest x-trail?

Rocznik,silnik czy z DPF-em??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki dokladnie to jest x-trail?

Rocznik,silnik czy z DPF-em??

2005 r, 2,2 dci podobno 150 KM, DPF usuniety..... taki juz do nas przyjechal. Zaraz, zaraz, dpf to jest ten zaraz za kolektorem wydechowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005 r, 2,2 dci podobno 150 KM, DPF usuniety..... taki juz do nas przyjechal.

Tak podejrzewalem,dlatego pytałem sie o rocznik,silnik i czy ma DPF.

W 2005 roku Nissan zaczal montowac fitry DPF w silnikach 2,2 dci o mocy 136 km.

Pierwsze wersje z DPF byly wadliwe o czym swiadczy nawet program w TVn Turbo:

http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,7,7435,odcinek.html

W tym programie poruszono temat dostajacego sie paliwa do oleju..

Mysle ze to jest wlasnie przyczyna uszkodzenia panewek w x-trailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewalem,dlatego pytałem sie o rocznik,silnik i czy ma DPF.

W 2005 roku Nissan zaczal montowac fitry DPF w silnikach 2,2 dci o mocy 136 km.

Pierwsze wersje z DPF byly wadliwe o czym swiadczy nawet program w TVn Turbo:

http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,7,7435,odcinek.html

W tym programie poruszono temat dostajacego sie paliwa do oleju..

Mysle ze to jest wlasnie przyczyna uszkodzenia panewek w x-trailu.

No faktycznie, że to może być to. Tym bardziej , że już ktoś robił przed nami ten silnik, a dotyczyło to 4 korby. Środek dpf został usunięty bo się zapychał, a kontrolka na desce zgrabnie usunięta, samochód do handlu .... a później niech się ktoś inny martwi. Dzięki za info, jutro podpytam klienta czy mu czasem oleju nie przybywało. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, że to może być to. Tym bardziej , że już ktoś robił przed nami ten silnik, a dotyczyło to 4 korby. Środek dpf został usunięty bo się zapychał, a kontrolka na desce zgrabnie usunięta, samochód do handlu .... a później niech się ktoś inny martwi. Dzięki za info, jutro podpytam klienta czy mu czasem oleju nie przybywało. Pozdrawiam :)

Napisz czy faktycznie oleju przybywalo..

a co do DPF-u to regularnie bedzie sie zapychal kiedy x-trail bedzie jeździl krotkie trasy a silnik nie bedzie osiagał temp.A wiekszośc tak wlasnie jeździ;do sklepu ,do pracy pare km w jedna strone i z powrotem.

Ja mam -x-traila z 2006 roku i malo jeżdżę .W tym roku zorbilem ok.4 tys.kmi i juz dwa razy zapchal sie DPF.

Ale jazda z nagrzanym silnikiem przez 10-15 min.na obrotach powyzej 3 tys.i wszystko sie wypali i kontroka zgasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy faktycznie oleju przybywalo..

a co do DPF-u to regularnie bedzie sie zapychal kiedy x-trail bedzie jeździl krotkie trasy a silnik nie bedzie osiagał temp.A wiekszośc tak wlasnie jeździ;do sklepu ,do pracy pare km w jedna strone i z powrotem.

Ja mam -x-traila z 2006 roku i malo jeżdżę .W tym roku zorbilem ok.4 tys.kmi i juz dwa razy zapchal sie DPF.

Ale jazda z nagrzanym silnikiem przez 10-15 min.na obrotach powyzej 3 tys.i wszystko sie wypali i kontroka zgasnie.

No jeszcze nic nie wiem, Ale dpf jak juz pisalem zostal usuniety, zostala tylko ta wielka puszka po nim. Bede pisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...