Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] problem z otwieraniem drzwi


slavek_ny

Rekomendowane odpowiedzi

[P12] Witam mam problem z otwieraniem drzwi z pilota, tzn otwieraja sie wszystkie drzwi oprocz drzwi od strony kierowcy, przy zamykaniu zamyka wszystkie lacznie z drzwiami kierwocy, natomiast przy otwieraniu wlasnie drzwi kierowcy nie chce otworzyc z pilota, prosze o POMOC !!! dziekuje z gory :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej rozkrecic i zobaczyc co sie dzieje czy podaje prąd czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rozkrecalem, ale tam bez sciagania szyby sie nie obejdzie pewno, ale raczej podaje prad bo skoro zamyka drzwi to czemu ich nie otwiera ? jakby pradu nie podawalo to by tez ich nie zamykalo.

 

czy latwo jest sciagnac szybe i ja zalozyc od strony kierowcy ? poniewaz musze dostac sie do sterownika zamka centralnego i bez sciagniecia tapicerki drzwi i szyby sie nie obejdzie , prosze o pomoc w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to wyciąganie szyby jest zbyteczne.

Jeżeli będzie coś zasłaniać to ją po prostu zamknij. Jeżeli chodzi o ściąganie tapicerki to sprawa dość prosta. Ktoś niedawno w tej części forum to opisywał. Tapicerka trzyma się na dwóch śrubkach jedna widoczna po ściągnięciu zaślepki, natomiast druga kryje się pod osłoną "klamki" otwierania drzwi od wewnątrz. Po odkręceniu śrubek reszta trzyma się na "wcisk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja sugestia, po kilkumiesięcznej walce z centralnym w Hondzie Accord.

 

Japończyki mają zamki/rygle zintegrowane z centralnym. Nie ma zamka/rygla osobno i siłownika osobno. Wszystko w jednym pakiecie. Po latach używania zaczęło mi to wszystko robić jaja, raz zamykało a raz nie, na koniec w drzwiach kierowcy drzwi się otwierały a cała reszta się zamykała bo poszło zwarcie jakieś do silniczka od centralnego.

 

 

Idąc za radą znajomego elektryka, zakupiłem 4 nowe siłowniki uniwersalne (około 10 PLN za sztukę) i wykorzystałem fabryczną instalację od centralnego zamka, tylko fabryczne siłowniki odpiąłem całkowicie, zamontowałem uniwersalne siłowniki (chyba sześciokilowe - walą tak zamkami że nieraz widać jak się tapicerka napręża ;-)...

 

Szkoda zachodu z naprawą/wymianą fabrycznego zamka. Ani tego że masz inny siłownik nie widać, ani nie działa to gorzej (a wręcz lepiej). Polecam takie rozwiązanie.

 

P.S. W Micronie też pozakładałem uniwersalne siłowniki zamiast tych fabrycznych, bo w zimie ten od kierowcy zamarzł i nawet kluczem się nie dało otworzyć. Dwa tygodnie żona właziła do auta przez drzwi pasażera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek1000

Witam. Miałem ten sam problem.

okazało się, że zamek był luźny, można go było wyjąć z drzwi palcami Po dokręceniu śrubki i nasmarowaniu zamka problem zniknął.

Kosztowało mnie to u mechanika 20 zł.

Po otwarciu drzwi i zdjęciu zaślepki trzeba dokręcić śrubkę oraz nasmarować zamek - smarował jakimś płynem w aerozolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...