Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy to dobra Primera?


Gość michaelpw808w

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michaelpw808w

Witam Wszystkich forumowiczów. Mam tylko prośbę, aby osoba sprawnie znająca temat Primery p11 z silnikiem 1.8 16v luknęła czy podane autko nie podpada... Cena jest atrakcyjna, jestem za kupnem. Auta jeszcze nie oglądałem, mam zamiar to zrobić dzisiaj. Nie miałem jeszcze japończyka wiec prosze o skromną poradę i czy ze zdjęć można wysnuć jakąś teorie o autku. A także o poradę na co mam zwrócić uwage przy oględzinach. Oto link

 

http://otomoto.pl/ni...-C18470221.html

 

Z góry dzięki za odzew, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak te primerki potaniały ;| Źle na zdjęciach nie wygląda. Ja osobiście bym sprawdził stan zawieszenia, zwłaszcza górnego wahacza i przejechał się po nierówności. U mnie pięknie słychać górny wahacz jak zjeżdżam z krawężnika i każde koło osobno dotyka asfaltu, ale już ma nowy w bagażniku i czeka na wymianę. Po drugie jak już przy zawieszeniu to przeguby skręcić i pojeździć w kółeczko raz w lewo i prawo. No i ABS rozpędzić się trochę i zahamować. Jak będzie się włączał przy małych prędkościach na 90% pierścienie przegubów.

Tak poza tym to sprawdź czy wszystkie kontroli się świecą. Kontrolka ABSu tylko mignie po przekręceniu kluczyka a AIRBAG świeci się około 7sek, dobrą metodą też jest sprawdzenie bezpieczników bo czasem są jakieś zwarcia np. zapalniczka (bo ktoś coś nieumiejętnie podłączył) i ciągle pali bezpiecznik. Co tam jeszcze wycieraczki czy piszczą im sworznie, można odgiąć od szyby i dać im trochę popracować na najszybszych obrotach. Co do silnika to popatrz na necie jak wygląda 1.8, można nawet fotkę na tele wrzucić i potem porównywać czy wszystko jest w miarę tak samo ułożone i wygląda.

Czy ma wytłumienie pod maską ? Często po naprawach blacharsko-lakierniczych nie zakładają (tak było u mnie).

Przebieg ma spory, a więc zapytaj się sprzedawcy czy robił pierścienie na tłokach. Jak powie nie to poproś żeby szczerze powiedział ile bierze oleju :)(czasem zapominają z bagażnika wyjąć opakowania po oleju, przy okazji widać na jakim oleju jeździ). Z książki serwisowej sprawdź po pieczątkach (adres i nazwa) czy takie ASO w ogóle w Polsce istnieje, bo książkę nie trudno podrobić.

Oczywiście jeszcze można sprawdzić z pierdoł typu włączenie klimy czy spadną obroty/będzie czuć większe obciążenie alternatora. Pozaglądać pod dywany czy nie ma jakiś kwiatków pod nimi. Obejrzeć pod różnym kątem lakier czy nie widać różnic kolorystycznych, szczelinki w drzwiach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma wytłumienie pod maską ? Często po naprawach blacharsko-lakierniczych nie zakładają (tak było u mnie).

 

Ale czy na pewno wersja 1.8 ma wytłumianie maski, wydaje mi się że w oryginalne nie miały wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...