Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning mechaniczny Nissan Primera


two4player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym Was powitać na początku, bo jestem tu nowy. Przejrzałem trochę forum, ale nie znalazłem żadnych satysfakcjonujących informacji na temat tego, czego próbuję się dowiedzieć, mianowicie:

 

Posiadam Nissana Primerę, z tego co wiem, to model P12, rocznik 2007. Silnik ma nędzny, bo benzyna 1.6. Nie jeździ jakoś strasznie źle, jak sie umie dobrze używać biegów, ale... czy da się sprawić, żeby jeździła jeszcze lepiej? Głównie chodzi mi o przyspieszenie, bo czasem chce się wyprzedzić, ale brakuje czasu, bo to mułowate całkiem.

 

Jeśli są jakieś wykonywalne sposoby, niezależnie w sumie od kosztów, jeśli nie będą to koszty rzędu nowego silnika, to prosiłbym o podanie ich wraz z ceną (mniej więcej), i czy będzie jakiś wzrost spalania (znaczy, czy nie znaczny, czy wcale?). Interesuje mnie też, czy idzie jakoś spalanie zmniejszyć w jakiś cudowny sposób, bo mi się utrzymuje na 9l/100.

 

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, i pozdrawiam,

Emil Wegrin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za spalanie odpowiada sonda lambda czyste filtry stań świec ....

bez turba tam chyba wiele nie ugrasz .....

 

bo to duże autko na taki mały silniczek ,,, pozatym jest prosta zasada poczytaj co to jest AFR a będziesz wiedział od czego zależy spalanie na forum sa odpowiedzi na wszystkie twoje pytania .... poczytaj cały ten dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za spalanie odpowiada sonda lambda czyste filtry stań świec ....

bez turba tam chyba wiele nie ugrasz .....

 

bo to duże autko na taki mały silniczek ,,, pozatym jest prosta zasada poczytaj co to jest AFR a będziesz wiedział od czego zależy spalanie na forum sa odpowiedzi na wszystkie twoje pytania .... poczytaj cały ten dział

 

No dobrze, tylko grzecznie się spytałem o sposoby podnoszenia osiągów, i ich wpływ na spalanie, i prosiłem o konkretne odpowiedzi. Nie znam się na tym aż na tyle, wiem tylko że mam samochód który ledwo jeździ, i zastanawiam się jak to można poprawić. Świece nowe, czyste filtry. Samochód regularnie serwisowany jest, i to za granicą, więc raczej nic nie kombinują. To jak, można coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko no duże autko mały silniczek bez radykalnych przeróbek chyba nie ,,

 

możesz pokombinować z lepszym filtrem

 

ale zasada jest prosta moc sie bierze z ilości paliwa : do ilości powietrza w zależności od silnika zawsze można dolać paliwa i coś będzie lepiej ale zawsze wieksze spalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko no duże autko mały silniczek bez radykalnych przeróbek chyba nie ,,

 

możesz pokombinować z lepszym filtrem

 

ale zasada jest prosta moc sie bierze z ilości paliwa : do ilości powietrza w zależności od silnika zawsze można dolać paliwa i coś będzie lepiej ale zawsze wieksze spalanie ...

 

 

mylisz sie troszkę

zmniejszjac ilość paliwa oczywiście strojąc ecu, spowoduje sie że zmieni się afr czyli więcej powietrza w stosunku do paliwa co spowoduje żemieszanka bedzie bardziej wybuchowa. pisałem już gdzieś o tym że ilości zasysanego powietrza w silniku wolnossącym bez zmian w glowicy się nie zmieni dlatego trzeba pobawić sie mapa paliwa.fabrycznie jet nadmiar aby było bespiecznie dla silnika. zbytnie zmniejszenie dawki spowoduje wzrost temperatury spalania co moze spowdowac spłynięcie tłoków dlatego trzeba stroić z głową. przylanie paliwa spowoduje zmniejszenia AFR ...seryjnie jest koło 12 jesli sie nie myle zdaje się że koło 14 powinno być git.

 

bez zmiany wałków rozrządu doprężenia silnika pogrzebania przy głowicy nie bedzie znacznej poprawy osiągów.

 

AFR to Air Fuel Ratio czyli stosunek powietrza do paliwa a nie odwrotnie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...