Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Frontier 4,0 V6 LPG


Gość justblejz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Planuje zakup Nissana Frontier 4,0 benzyna o ile tylko instalacja LPG bedzie chodzic bez problemow. Szukam jakis informacji na ten temat. Czy auto nadaje sie na taka przerobke? Podobno auto ma 4 katalizatory ktore lacza sie w jeden tlumik a spalanie katalizatora powoduje ze jego czasteczki wtlaczane sa do cylindrow. taka informacje (w zasadzie jedyna) znalazlem na ten temat : http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/to-sie-psuje-w-autach-z-lpg/komentarze,1516927,,32420223

Pozdrawiam!

 

EDIT: Auto z 2006/2007 roku

Edytowane przez justblejz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że ma egra nie powinno przeszkadzać bo spalanie lpg i tak czystsze jest,,,

 

ważne jaki rodzaj wtrysku posiada silnik jeśli wtryski w kolektorze to nie widzę problemu kwestia dobrania wtryskiwacza i 2uch reduktorów bo trzeba gruby zestaw złożyć

 

ale silnika nie znam wiec trudno wyrokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że ma egra nie powinno przeszkadzać bo spalanie lpg i tak czystsze jest,,,

 

ważne haki rodzaj wtrysku posiada silnik jeśli wtryski w kolektorze to nie widzę problemu kwestia dobrania wtryskiwacza i 2uch reduktorów bo trzeba gruby zestaw złożyć

 

ale silnika nie znam wiec trudno wyrokować

 

Dzieki za odp. Auto kupilem i po swietach jestem umowiony na instalacje. Gazownicy nie przewiduja zadnych problemow takze jestem dobrej mysli

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wszystkie graty przy czym butla nie jest szczególnie ważna

 

ale wielozawór powinien być na rurkę miedzianą 8 mm i nie tylko tankowanie ale i odcinek od butli do reduktorów

potem jakie wtryskiwacze i jaki reduktor

 

jaka instalacja jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zdejmują kolektor do wiercenia, w innym przypadku śmieci pójdą do cylindra itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście o sprawach oczywistych zapomniałem ...

 

ale nie dla wszystkich oczywiste, bo króluje smar i odkurzacz dribble.gifdribble.gifdribble.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I jak tam, instalacja założona? Pytam z ciekawości, bo też przymierzam się do montażu w swoim R51, tylko szukam jakiejś sprawdzonej konfiguracji.

Planuję STAG 300 premium , wtryskiwacze Hana, butla w koło 98l (jeśli się zmieści).

Nie mam natomiast pojęcia jaki reduktor do tego?

Znalazłem SCORPION GT 360KM ale może lepiej dać 2 mniejsze?

Może znacie jakiś sprawdzony zakład z okolic Wa-wy, który ma doświadczenie z montażem gazu w tych pojazdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

GT daje radę ale mam przerabiany. Ale lepiej dwa mniejsze jak gazowik nie kumaty. Ja mam KME elektronikę, Magic Jet wtryski i Scorpiona GT. Butla jakaś taka 94 chyba mam. 75 litrów wchodzi. Zestaw się sprawdza. Ale teraz można wybrać coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś mógłby napisać jak ze spalaniem gazu w tym pojeździe ?

 

Mi spala wszystko co zatankuję.

A średnio na 100 km 16-20 litrów, nie zauważyłem różnicy między miastem a trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...