Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Sentra] Oznaczenie skrzyni biegów.


Gość Kamyk1944
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje oznaczenia skrzyni biegów nissan sentra B14 1.6L 1995r skrzynia manualna. W internecie szukałem to znalazłem oznaczenie RS5F31A <-- na ebayu były łożyska do skrzyń biegów do sentry z roku 90-99. Ale nie jestem do końca pewien. Otóż muszę wymienić łożysko w skrzyni i szukam oznaczenia bądź drugiej skrzyni używanej. Ktoś z forumowiczów zmieniał łożyska w skrzyni?? Droga to inwestycja??

 

Mój mechanik stwierdził że to 1 lub 2 łożyska są do wymiany. przeglądałem forum że wymiana oleju może pomóc to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie GA16DE tylko ponoć skrzynie manualne z almery primery nie będą pasować do sentry bo półosie są inne. To prawda??

 

Znalazłem na forum link do katalogu sprzęgieł

http://www.emi-skf.pl/download/valeo_katalog_sprzegiel_2004.xls

nissan suny almera i 100nx te modele maja takie same oznaczenia skrzyni co moja tylko czy te półosie bedą pasowały?? Bo bym bardziej wolał kupić używkę jak naprawiać tę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półośki wchodzą w przeguby i mogą być dłuższe czy inne ale skrzynka powinna być taka sama ,,,jak przekładasz samą nie powinno być problemu a ja mam skrzynie z P11 GT ...nr rodzaj skrzyń jaki sam wiec wewnętrzne zęby powinny być takie same,,,

 

doczytałem

 

primera jest szersza od suny czy almery wiec różnica musi być w długości rodzaj taki sam wkładasz wewenętrzny przegub w skrzynie i tyle poszukaj

 

nowych uszczelniaczy do tego simeringów grosze a warto zmienić ,,

 

śmigałem taką sentrą ponad rok nie zawiodła mnie Ga 1.6 115 KM automat z klimą hm..... wspominam że ja jej nie wiozłem do kraju ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja druga sentra wcześniej miałem 1.6 automat z 99r GXE ostatni wypust grudzień a teraz kupiłem tą 1.6 manual. tamtą w automacie kolega mi rozbił więc mam ją całą w częściach w garażu. U siebie półosie mam dobre przeguby też to zmienię samą skrzynie i wszystko mówisz będzie pasowało??

 

mam jeszcze jedno pytanko przy zapłonie wywala mi olej. Jak zapłon przykręca sie do silnika to powinna byc jakaś uszczelka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a łożyska do mojej skrzyni są takie same co w 100nx sunny z takim samym oznaczeniem skrzyni?? gdzie mogę kupić łożyska do swojej skrzyni?? auto-land??

 

a może ktoś ma dokładne rozmiary łożysk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak silniki 1.6 GA występowały w

100 nxie

sunny

primerze

almerze

serenie itp .... tak samo jak i wersja GT czyli odmiany 2.0

ze względu na rostaaw osi były inne oski no i różnica między silnikami

 

wiec skrzynie są takie same pomijająć odmiany 2.0 bo podobno różnica była w przełożeniach ...

 

co do rozmiarów to nie znam może gdzieś znajdziesz na forum albo spytaj w jakimś motoryzacyjnym może mają w katalogach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...