Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażnik rowerowy


posimek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam

Czy ktoś już przerabiał temat bagażnika rowerowego TIIDA SEDAN??

pozdrawiam Jasiek

 

Na dach, na hak czy na kufer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na strone Thule. Mają programik który pod konkretna markę,model, sposób mocowania okresla typ bagaznika jaki bedzie pasował do Twojego samochodu. Mam nadzieje, że chociaz troszeczkę pomogłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dach, na hak czy na kufer?

hak odpada i nie wiem czy na kufer czy na dach. Nie mam zadnego doswiadzenia z rowerami na samochodzie;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak odpada i nie wiem czy na kufer czy na dach. Nie mam zadnego doswiadzenia z rowerami na samochodzie;):P

według mnie 1 hak,2 dach,3kufer,taka kolejność jeśli chodzi o wygodę,jakość (na kufer potrafią zostać ślady od mocowań)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma bagażnik bazowy Thule z szerokimi belkami aluminiowymi z zamkami (ok. 500 już nie pamiętam). Bagażnik rowerowy THULE FREERIDE 530 z zamkami (ok 200). Wyglądu może takiego nie ma ale jest bardzo mocny, łatwy w obsłudze i ma wygodne mocowanie do belek bagażnika. Nie trzeba kombinować z wsuwkami tylko jest obejma pod belkę i zamykamy zamki (jeden na kluczyk). Wszystko kupowałem w jednym sklepie w Rzeszowie (bagażnik dachowy zamontowany w cenie) wystawiającym też swoje rzeczy na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak odpada i nie wiem czy na kufer czy na dach. Nie mam zadnego doswiadzenia z rowerami na samochodzie;):P

Jechałem w lecie z Krakowa na Wybrzeże z 4 rowerami. Trzy na dachu 1 na klapie bagażnika. Belki bagażnika dachowego nissan (czyli thule) a na kufer mam uniwersalny bagażnik Hi-Bike Extra (kupiony w sieci Interpack). Uchwyty rowerowe na dach mam jakieś no name ale dość przyzwoite czyli trzymają rower. Ze względu na max. obciązenie dachu w tiidzie (55 kg ?) na dach można załadować max 3 rowery. Na kufer też nie więcej niż trzy.

 

Rowery na dachu:

 

zalety: dostęp do bagażnika, rowery nie wystają poza boczny obrys samochodu

 

wady: kłopotliwy załadunek, zwiększenie podatności na boczne podmuchy, wyższy koszt (bagażnik + uchwyty+dodatkowe paski mocujące)

 

Rowery na kufrze:

 

zalety: łatwy załadunek, łatwy i szybki montaż i demontaż bagażnika, niższy koszt bagażnika na kufer.

 

Wady: rowery mogą zasłaniać tylne światła (policja może mieć wątpliwości), trudny dostęp do bagażnika,

 

 

 

 

Jeżeli zdecydujesz się na bagażnik na kufer to najlepiej sprawdzić czy da się go zamontować. W specyfikacjach bagażników na kufer nie ma wymienionej tiidy.

 

Z rowerami jedzie się wolniej i auto więcej pali za to po dotarciu do celu frajda jest niesamowita:)

 

Wszystkie doświadczenia dotyczą hatchbacka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wygral Thule na dach jest ok tylko powyzej 80 km/h dosc go słychac:( bede staral sie wygluszyc przez zamaskowanie szczelin w belkach o ile to nie "lapy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygral Thule na dach jest ok tylko powyzej 80 km/h dosc go słychac:( bede staral sie wygluszyc przez zamaskowanie szczelin w belkach o ile to nie "lapy"

 

A jak załadujesz rowery to dopiero będzie słychać!biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...