Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] fotele z airbag - naprawa / przełożenie


extmz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich (tych co to przeczytają :D )

zakupiłem mają P11 (kombi przed liftem) z fotelem kierowcy w nienajlepszym stanie (wstyd przyznać - nie zauważyłem przy kupnie bo przykryty był pokrowcem :rolleyes2: ) a dokładniej przetarty bok oparcia tak, że pianka wyłazi i niestabilne siedzisko (w zasadzie da sie je bez problemu unieść).

Dodam, że fotele mają airbagi i ostatnio uświadomiłem sobie, że pokrowce mogą zniweczyć ich ewentulane przydanie się (oby nie :unsure: ).

Zauważyłem, że na allegro mało jest foteli kierowcy (widać chodliwy towar ze względu na niewspółmierne zużycie fotel - reszta pojazdu :D ) a te z poduchami trochę kosztują.

 

Zastanawiałem się nad kilkoma opcjami polepszenia miejsca siedzienia:

1. zakup foteli (bez poduch) i przełożenie poduch

2. zakup foteli z anglika (bez poduch) i przełożenie poduch,

3. zakup jakichkolwiek foteli i przełożenie tapicerki

 

Proszę o pomoc jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie:

AD.1 - czy da się domontować airbagi do foteli, które ich nie miały

AD.2 - jeśli możliwe 1. to czy fotele z anglika mają to samo mocowanie to nadwozia

AD.3 - czy da się przełozyć tylko tapicerkę w fotelu z airbagiem

 

Bedę wdzięczny za pomoc i ewentualny namiar na fotele (preferowany odbiór własny okolice Krakowa lub Lublina)

Pozdrawiam

MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (tych co to przeczytają :D )

zakupiłem mają P11 (kombi przed liftem) z fotelem kierowcy w nienajlepszym stanie (wstyd przyznać - nie zauważyłem przy kupnie bo przykryty był pokrowcem :rolleyes2: ) a dokładniej przetarty bok oparcia tak, że pianka wyłazi i niestabilne siedzisko (w zasadzie da sie je bez problemu unieść).

Dodam, że fotele mają airbagi i ostatnio uświadomiłem sobie, że pokrowce mogą zniweczyć ich ewentulane przydanie się (oby nie :unsure: ).

Zauważyłem, że na allegro mało jest foteli kierowcy (widać chodliwy towar ze względu na niewspółmierne zużycie fotel - reszta pojazdu :D ) a te z poduchami trochę kosztują.

 

Zastanawiałem się nad kilkoma opcjami polepszenia miejsca siedzienia:

1. zakup foteli (bez poduch) i przełożenie poduch

2. zakup foteli z anglika (bez poduch) i przełożenie poduch,

3. zakup jakichkolwiek foteli i przełożenie tapicerki

 

Proszę o pomoc jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie:

AD.1 - czy da się domontować airbagi do foteli, które ich nie miały

AD.2 - jeśli możliwe 1. to czy fotele z anglika mają to samo mocowanie to nadwozia

AD.3 - czy da się przełozyć tylko tapicerkę w fotelu z airbagiem

 

Bedę wdzięczny za pomoc i ewentualny namiar na fotele (preferowany odbiór własny okolice Krakowa lub Lublina)

Pozdrawiam

MZ

 

ad1. jezeli fotele nie mialy fabrczynie poduszek to ich tam nie wsadzisz.

ad2. angole maja te same fotele ale to fotel pasazera (patrzac jak by na europejskie) ma regulacje

ad3. Tapicerke da sie przelozyc z innego ale to kupa roboty i nie wyjdzie to jakos ladnie napewno...

 

pokaz fotke wzoru tapicerki to ci cos moze znajde.. obecnie tez szukam fotela kierowcy do mojego kombi.. ale moja tapicerka jest niespotykana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. jezeli fotele nie mialy fabrczynie poduszek to ich tam nie wsadzisz.

ad2. angole maja te same fotele ale to fotel pasazera (patrzac jak by na europejskie) ma regulacje

ad3. Tapicerke da sie przelozyc z innego ale to kupa roboty i nie wyjdzie to jakos ladnie napewno...

 

pokaz fotke wzoru tapicerki to ci cos moze znajde.. obecnie tez szukam fotela kierowcy do mojego kombi.. ale moja tapicerka jest niespotykana

 

Dzięki za uświadomienie ws. Ad.1

Co do Ad.2 to mam świadomość, że mogę nie mieć regulacji położenia siedziska.

 

Mój fotel wygląda jak ten:

http://moto.allegro.pl/nissan-primera-p11-komplet-siedzen-i1531768769.html

albo ten

http://moto.allegro.pl/nissan-primera-p11-98-r-fotel-prawy-i1547383867.html

 

Inne też wchodzą w gre (wtedy wymiana obu przednich)aby miały odcieńszarości

aby nie te :rolleyes2:

http://moto.allegro.pl/nissan-primera-p11-98-fotel-przod-lewy-i1537219684.html

 

Pozdrawiam

Wesołych Świąt Grupowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerkę da radę przełożyć (ok 4h pracy) i wygląda jak fabryczna, zamiast metalowych drucików zastosowałem opaski elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz primerke krajowa? lub uboga wersje? bo ta tapicerka to ta "najtansza" :P ogladalem wiele primer z wlasnie taka i mega mialy popruta ;/ kup dwa fotele z angola jak ci nie zalezy na regulacjach i po sprawie ;) albo zaloz pokrowce i udawaj ze nie widziales co tam sie dzieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady i wskazówki

BTW - primera ze Swiss, ale tam chyba jeździła jako służbowy dostawczak (dodatki poza 2.0 Pb to klima, 2xESz, skórzana kierownica, CZ)

jeszcze jedno pytanko - fotele od angola mają poduchy nie tam gdzie trzeba wchodzi w grę wymiana tapicerki od foteli bez poduszek - czy da się zrobić małą przeróbkę w tapicerce (otwór pod poduchę) tak aby to się później kupy trzymało?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem Ci ze sie nie da.. fotele maja calkiem inna budowe bokow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem Ci ze sie nie da.. fotele maja calkiem inna budowe bokow

 

OK, thx

myślałem, że mój pomysł z samą tapicerką przejdzie

więc szukam czegoś z poduchami lub ze zdemontowanymi poduchami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...