Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik wzniosu igły w Zexelu


ara502
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co. Wtrysk sterujacy bedzie do wymiany. To samo bedzie z czujnikiem polozenia walu walu korbowego.

 

A sprawdz jeszcze opor czujnika polozenia walu korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem czujnik położenia wałka jutro powinien przyjść. Pewne że wtrysk sterujący do wymiany ?? czy może od tak wskoczył ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie mechanik przed wymianą stwierdził na podstawie odczytu z kompa. Wtrysk po podłączeniu nie reagował przy kącie rozpylania była chyba wartość stała 70 jak dobrze pamietam.

Ciężko bedzie Tobie znaleść wtrysk to zexela ja jeden sklep w polsce namierzyłem i już miałem z niemiec zamawiać bo była możliwość za podobną cenę z przesyłką.

Narazie wymień czujnik wału i ponownie zczytaj błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Raczej ot tak sobie nie wyskakuje. ten blad 34 (wtrysk sterujacy). Jeszcze do kompletu mamy blad nr 47(czujnik polozenia walu korbowego).

Tylko pojawily sie te dwa bledy. Tak?.

Jeszcze jedno . Czujnik polozenia walu korbowego to nie jest to samo co czujnik polozenia walka rozrzadu. . Przy niesprawnym czujniku polozenia walka rozrzadu wyskoczylby by blad nr 11 a Tobie sie pojawil blad nr 47. Czujnik polozenia walu korbowego jest wkrecony za kolem pasowym walu korbowego. . Nie wiem jak w Terrano ale u mnie w primerze wtyczka od czujnika polozenia walu korbowego znajduje sie obok wtyczki wtryskiwacza sterujacego i jest na 3 piny. Moze zrobmy tak. Prosze porawic laczenia na wtyczkach wtryskiwacza sterujacego i czujnika polozenia walu korbowego i wykasowac bledy . Potem odpalic silnik i zrobic znowu autodiagnostyke i zobaczyc czy bledy powroca. Jesli powroca to znaczy ze trzeba wymienic. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terrano przy sterowaniu zexel jest tylko czujnik położenia wałka rozrządu ale niema czujnka wału (takie jest w moim przypadku) w boschu jest czujnik wału a niema czujnika wałka. W moim aucie też te dwie wtyczki są obok siebie i też na 3 piny. są tylko te dwa błędy

 

witam.czujnik wałka wymieniony, lecz nic się nie zmienia dalej wskakuje bład 34 i 47 w pracy silnika tez brak zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostało tylko Tobie szukać wtrysku, może on bedzie przyczyną obu problemów. Kiszka trochę :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/te...1933034825.html

zerknij na to. Fakt że sporo chce jak za używkę, ja kupiłem za 480 nowiutkiego.

 

Rozumiem że masz 2.7tdi

coś takiego http://e-autoparts.p...z-p-416918.html

 

Znalazłem pudło nr. 9 443 610 385-3CA

Tego sklepu co ja brałem nie ma.

Edytowane przez ara502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego sklepu znaleźć a papier pewnie poszedł do kosza. Wydaje mi się że jak bedzie nowy to niema znaczenia byle numerki się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem błąd 34 w P11. Wymiana wtrysku sterującego nic nie dała (kupiłem nowy w serwisie za około 650zł). Przyczyną usterki okazał się uszkodzony kabel łączący wtrysk ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do wtrysku sterującego. mozessz opisać dokładaniej jaki kabel był uszkodzony i z jakim sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...