Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pisk w czasie jazdy do tylu


Gość maslana200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslana200

witam! mam navarke od miesiaca i pierwszy zonk moze ktos z kolegow pomoze.w czasie jazdy do tylu'ale tylko na biegu niemilosiernie piszczczy pisk podobny do piszczenia resorow ale to nie to.halas dochodzi gdzies z tylu pozdrawiam maslana200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość maslana200

a moze to krzyzak na wale? - dosc powszechny bblad

dzieki masz racje jestem po wymianie w servisie chccieli 520zl za czesc kupilem w kardanie w szczecinie za 160 zl z kalamitkami podaje parametry ktos na forum chyba 27/92 pozdrawiam maslana200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, ja również czasem słyszę piszczenie, jednak przy jeździe do przodu. Najbardziej jest słyszalne przy jeździe prawie na wprost (przy lekkich ruchach kierownicą w prawo lub w lewo), przy mocniejszym skręcie już nie. Piszczy tylko przy wolniejszych prędkościach (do około 50 km/h), na trasie przy około 100 km/h też słychać jakiś odgłos ale już nie tak charakterystyczny pisk. Czytałem, że niektórzy z was mieli przypadki pisku spowodowane krzyżakiem na wale. Czy objawy opisane w moim przypadku też mogą świadczyć o konieczności wymiany krzyżaka? Czy mieliście podobne objawy? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę archeologia (rok upłynął) ale po moim wcześniejszym wpisie piski po jakimś czasie ustąpiły i teraz znowu wróciły. Okazało się, że to krzyżak na tylnym wale, ten przy dyfrze. Piszczał jak jechałem na wstecznym i przy hamowaniu silnikiem. Obejrzałem go w kanale i jeden z uszczelniaczy krzyżaka puścił i wyleciał smar, naleciało wody - jedno z łożysk chodziło na sucho w rdzy. Wczoraj krzyżak wymieniony (kupiony na allegro 60 zł/szt, z kalamitką do smarowania). Teraz wszystko okej. Klocki bez wymiany chodzą do dziś. Przebieg 56000 km. Pierwsza naprawa (nie licząc klamki zabudowy, ale to nie produkt nissana). Przy okazji wymieniłem tez olej i filtr (Knechta - 30 zł w intercars).

 

Przy okazji, czy ktoś z was sprawdza (ewentualnie spuszcza jak jest) czy jest woda w filtrze paliwa co jakiś czas? W instrukcji jest to opisane z jakimś przyciskiem na obudowie filtra, ja nic takiego nie widzę u siebie, mam tylko chyba jakiś zawór na dole (chyba właśnie w celu spuszczenia wody) i gumową gruszkę na jednym z przewodów. Rozumiem, że procedura polega na tym, że odkręcam ten zaworek, pompuję gruszką aż zleci woda, zakręcam zaworek i pompuje gruszką w celu odpowietrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...