Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce - hałasują, ale tylko przy określonych obrotach


Gość Heraklit

Rekomendowane odpowiedzi

Przy hamowaniu (także jak puszczę hamulec), ale tylko gdy obroty spadną w okolice 1000 lub po wrzuceniu luzu zaczyna coś "chrobotać" - dźwięk jest trochę podobny do działania ABS-u. Hałas nie ma żadnego wpływu na hamowanie, pedał hamulca zachowuje się tak jak zawsze czyli bez zmian, nie ściąga na boki, ABS nie działa prawidłowo, nie przegrzewają się. Chcę jechać do mechanika, ale jak im dobrze nie "uświadomię" w czym problem to gotowi są mi wyminieć wszystko co może być związane z hamulcami. Czy komuś coś mówi mój lakoniczny opis i jest w stanie zasugerować w czym może tkwić przyczyna "chrobotania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam podobny problem i to od wczoraj , hałas podobny jak opisujesz tyle że pojawia się gdy

puszczam pedał gazu i auto jedzie tak jakby szybciej niż obroty silnika lub jak wciskam sprzęgło .

Nie huczy gdy rozpędzam albo jadę stałą prędkościom , mechanik wstępnie powiedział że to może być miedziana tuleja w skrzyni biegów lub łożyska sprzęgła . Aby zdiagnozować jedno lub drugie to opuszczenie skrzyni ( ciężki – tym samym kosztowny temat ) Ciekawi mnie natomiast dlaczego to pokazało się tak z dnia nadzień i akurat po założeniu nowego zawieszenia i sprzęgiełek na kołach

Może ktoś podpowie ???

pozdrawiam

LUKASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...