Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klimatyzacja w k12


Gość soawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację oraz pomoc czy w k12 w zimie temp 5 stopni działa czy nie działa klima.Kupilem w zimie k12 w serwisie i klima niby działała/paliła się kontrolka/zwracałem sprzedawcy uwagę,że klimy nie można sprawdzić w zimie bo nie działa do 5 stopni tak jest np.w VW ,ale sprzedawca zapewniał,że działa w zimie, teraz jak jest ciepło kontrolka pali się ale nie schładza.Nie moglem sprawdzić klimy w zimie w chwili zakupu czy działa zasada rękojmi,samochód kupiony używany ale z autoryzowanego serwisu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację oraz pomoc czy w k12 w zimie temp 5 stopni działa czy nie działa klima.Kupilem w zimie k12 w serwisie i klima niby działała/paliła się kontrolka/zwracałem sprzedawcy uwagę,że klimy nie można sprawdzić w zimie bo nie działa do 5 stopni tak jest np.w VW ,ale sprzedawca zapewniał,że działa w zimie, teraz jak jest ciepło kontrolka pali się ale nie schładza.Nie moglem sprawdzić klimy w zimie w chwili zakupu czy działa zasada rękojmi,samochód kupiony używany ale z autoryzowanego serwisu,

Oczywiście że działa,może nie chłodzic gdy jest niska temperatura na zewnątrz(klima nie tylko chłodzi,ale generalnie utrzymuje zadaną temperaturę i osusza powietrze.sprzwdź układ na testerze,może masz za mało czynnika?? Niektóre auta mają tak zaprogramowany czujnnik temperatury że rzeczywiście fizycznie nie można załączyc klimy ręcznie przy niskich temperaturach.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zime parowaly ci szyby i musiales wlaczyc klime ...jezeli po wlaczeniu klimy odparowanie nie ustepowalo to znaczy ze klima ci nie dziala ..a na mrozie ona mi sie tez wlaczala to slychac jak sie wlacza cyklicznie na kilka sekund razem z wentylatorem jakies 10 sek i wylancza sie i tak w kolko...jak kompresor sie wlacza i zaraz sie wylaczy to masz za malo czynnika chlodniczego trzeba go wymienic ,,w serwisie nissana odgrzybianie napelnienie ozonowanie kosztuje 191zl wiec sie nie baw w pseldo fachowcow bo to sie nie oplaca uwaga,,,, osuszacz w tym samochodzie sie nie wymienia jest na stale polaczony z chlodnica ale mozesz spotkac fachowca co ci bedzie chcial to wymienic,,, jezeli wszystko gra i nie smierdzi ci w kabinie to olej wszystko przecietnie taka klima dziala ok 5 lat potem jest juz za molo czynnika ucieka on naturalnie tymi gumowymi przewodami ...masz wszystko na temat klimy.. jak bedziesz mnial za malo czynnika to kontrolka i tak bedzie sie palila...

Edytowane przez funio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soawek

w serwisie napełniono klimatyzację wszystko działa,oczywiście serwis tam gdzie kupiłem 4 m-ce temu samochód uznał,ze to sprawa serwisowa i za usługę zapłaciłem ,Sądzę że serwis powinien się wstydzić tym bardziej ,że samochód był niby po ich przeglądzie w grudniu,Czy doczekamy się w naszym kraju profesjonalnej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klime napelnialem w nissanie przed Bydgoszcza Yama czy cos takiego jest to deeler nissana sprawnie to zrobili jeszcze mi przekaznik od zaplonu wymienili za darmo bo wadliwy ,,kampania naprawcza,,,, wydaje mi sie ze ciebie za pierwszym razem cie splawili bo mieli duzo roboty tam trzeba sie umawiac na konkretna godzine i dzien tak z marszu nie ma co przyjezdzac... ja bylem mile zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soawek

To nie było z dnia na dzień nissan szczecin nie miał wiary/chęci na napełnienie klimy,chociach operacja to kilka chwil a samochód kupiony u nich ,Widać wyrażnie że nie dbają o klienta.Napełniłem w Poznaniu Polody pełen profesjonalizm ale za 289 zł i to jest problem .Za brak profesjonalizmu to płaci klient czyli ja.Nadal serwisy nie rozumieją kto im płaci pensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze problem tkwi w tym ze do japonskich samochodow trudniej niz do niemieckich dostac diagnostyke tak ogolnie w necie a serwis strzeze tego recami i nogami i oni to wykorzystuja dlatego sie slono buli, jestem sam mechanikiem i chociarz poradze sobie z naprawa od strony mechaniki to i tak potem musze kozystac z elektronikow bo tak jak ze wspomaganiem kierownicy naprawilem ale ESP sie pali i chociarz jest to zwykla kalibracja czujnikow trzeba miec program ,,za cholere zaden nie dziala nawet w profesjonalnym warsztacie ta usluga kosztuje 100zl ,ale co z tego jak nie maja programu zostaje serwis ....oni o tym wiedza ze w koncu do nich przyjade i skasuja 300zl za 10min roboty tak to dziala,,, a co do klimy to wal smialo do serwisu renault Napoczatku sa w szoku ale potem zaskakuja i widza ze klima w nissanie to jest zywcem wyjeta z renault clio programy do diagnostyki tez te same a napelnienie i przeglad w renault kosztuje 191zl nawet filtr przeciwpylkowy jest ten sam,,, prawda jest taka ze ,jak kupujemy takie samochody bysmy musieli dotego kupic jeszcze oprogramowanie diagnostyczne za jakies 10.000zl a tak to trzeba liczyc na innych i to troche wkurza ,,wczesniej jezdzilem maluchem i jak by produkowali dalej te samochody poprawili blache karoserii to kupil bym malucha i wszystko bym mial w d...pie a tak wydalem na samochod 30000zl mial byc bezawaryjny ma przejechane 60000 i sie zaczyna...Z utesknieniem czekam na zolta kontrolke silnika wskazujaca walnieta sonde lub wyciagniety rozrzad i albo to wszystko powylaczam w ch...lere powyciagam zarowki ,,albo go sprzedam bo wydaje mi sie ze takie zeczy powinny mnie spotkac ale po przebiegu 150.000 lub 200.000 bo przecierz to nissan A tak teraz moze sie okazac ze non stop bede jezdzil po serwisach wylaczac rozne pojawiajace sie bledy i placil tak jak co niektorzy opisuja to jest chore ... generalnie to boje sie nawet wymienic plyn chamulcowy bo nie wiem czy po wymianie nie wywali mi blad absow ,,no porazka na maksa

Edytowane przez funio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soawek

Teraz jak jest klima włączona, to co jakiś czas czuję jakby coś trzymało ten samochód,To narmalny objaw czy coś jest nie tak

Edytowane przez soawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak jest klima włączona, to co jakiś czas czuję jakby coś trzymało ten samochód,To narmalny objaw czy coś jest nie tak

nie wiem ilu konny masz silnik,ale jeśli ten najsłabszy, to rzeczywiście w momencie załączenia spręzarki(sprężarka załącza się cyklicznie co wyrażnie czuć),wyczuwa się spadek mocy. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soawek

jednak serwis w szczecinie mnie przekręcił.Teraz słychać wyrażnie załaczenie sprzegła w klimie,W zimie nie było to słychać na co zwrócilem uwagę sprzedawcy ale oczywiscie mnie zbagatelizował nie mogę sobie darować jak takim ludziom ufać jak tak można kłamać a miałem chęć na Juka .zmieniam na tiguana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak serwis w szczecinie mnie przekręcił.Teraz słychać wyrażnie załaczenie sprzegła w klimie,W zimie nie było to słychać na co zwrócilem uwagę sprzedawcy ale oczywiscie mnie zbagatelizował nie mogę sobie darować jak takim ludziom ufać jak tak można kłamać a miałem chęć na Juka .zmieniam na tiguana

To że klima się wyraźnie załącza teraz , to wynik dodatnich temperatur.

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z tym serwisem.Na dyletanta trafić można wszędzie,dlatego powinieneś wtedy poprosić o rozmowę z szefem(najlepiej jednego z właścicieli p.Darka Olkiewicza)gdy ja miałem podobny problem(1 raz na 12 lat) zrobił porządek z "pracownikiem" i to co mi zaoferował w przeprosinach przeroslo moje oczekiwania.Swoją drogą,są lepsze i gorsze serwisy i różne osoby,będą je oceniały zupełnie inaczej,ale napewno nie ma takiej firmy gdzie wszysty będą zadowoleni.Człowiek nie maszyna,ma lepsze i gorsze dni,a to się odbija na klientach.Pracują tam też różne osoby lepsi i gorsi "fachowcy" a jak doświadczenie uczy ,ci gorsi najczęściej mają najwięcej do powiedzenia.pzdr.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...