Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dmc w patrolu


Gość radekb34

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z ustaleniem danych dmc przyczepy w moim patrolu. mam patrola w wersji long na tabliczce znamionowej nie ma danych w rdugiej rubryce czyli danych dmc pryczepy, w dowodzie rejestracyjnym wpisane mam 2700dmc przyczepy poniewaz tyle mam masy calkowitej pojazdu. przepis mowi ze dmc przyczepy nie moze przekraczac dmc samochodu i z tad ten wpis. wiem ze terenowek to nie dotyczy ale nie dociera to do mojegp diagnosty. inne krotkie patrole maja po 3000dmc przyczepy mnie jest potrzebne 3500dmc ale jak dotrzec do mojego durnego diagnosty na co sie powolac i z kad wziasc dane katalogowe zeby mu udowodnic ze sie myli i podbil mi 3500dmc przyczepy. skoro nawet mniejsze terenowki maja wiecej na haku a co dopiero ,,patrol long,, moze mi ktos pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem podobny problem z przerejestrowaniem auta i powiedziałem diagności że to nie jest mój problem tylko jego, zebrałem co swoje i wyszedłem.

pani w wydziale komunikacji powiedziałem że skoro poprzedni właściciel mógł zarejestrować auto bez ustalonej DMC to albo ona się niezna na swojej robocie, albo podważa kompetencje pani urzędniczki w tamtym wydziale komunikacji.

efekt był taki że w wydziale komunikacji sami ustalili mi DMC wg jakiś swoich katalogów.

zapytaj diagnosty za co on bierze pieniądze i podjedź do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zmień diagnostę. Brakowało jeszcze tylko tego, żeby brali pieniądze za brak kompetencji i pieniactwo. Ostatnio szarpałem się z kolesiami na stacji BOX w Piasecznie, najpierw z motocyklem (diodowa lampa...), a później z samochodem (powycierany VIN na ramie). Więcej do nich nie pojadę i tyle, jeśli ktoś tu jest z Piaseczna, to także namawiam do przejechania się gdzie indziej. Sku*wiele tylko czekają, żeby dać im w łapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na legalu Patrol może ciągnąć 150% DMC, co da ponad 4000 kg na haku - wystarczy zobaczyć w przepisy :)

 

Dopiszę przykład, strona Policji :):

http://www.slaska.policja.gov.pl/czesto-zadawane-pytania/

 

Wydrukować, wozić ze sobą, zawsze się znajdzie mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...