Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana mieszka drążka zmiany biegów


Gość dareke

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem decyzję o wymianie mieszka przy drążku zmiany biegów , czas najwyższy, bo jest w kilku miejscach popękany. Tunel w aucie już demontowałem , ale nie jestem pewny jak będzie z gałką zmiany biegów. czy ktoś z Was już to robił? Proszę o ewentualne podpowiedzi , czego można się spodziewać , lub na jakie problemy można natrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co już było wcześniej pisane to zakończenie lewarka (gałka) zmiany biegów jest montowana na wcisk. Najlepiej sprawdź w książce serwisowej - jest link na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zdjąć mieszek nie musisz demontować tunelu, wystarczy prz tunelu pociągnąc mieszek ku środka a drut stalowy który jest umieszczony w mieszku wyczepi się z tunelu i wyjdzie. Gałki też nie musisz wyjmować bo mieszek przejdzie bez problemu. Testowałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dareke

Robotka wykonana. Mieszek wymieniony. Faktycznie ten drut wyszedł bez problemu , natomiast co do gałki nie odważyłem się na siłowe jej zdjęcie. W zakupionym mieszku otwór był nieco mały , więc zostałem zmuszony do użycia wazeliny technicznej. Przeszło bez większych problemów. Sądzę że wygląd wewnętrzny auta uległ poprawie.

Co do zakupu mieszka podaję link.

http://allegro.onet.pl/mieszek-oslona-vw-golf-lupo-polo-bora-producent-i1561409318.html

Podałem markę auta oraz potrzebny kolor mieszka i rodzaj nici.

Serdeczne podziękowania za otrzymane podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...