Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drobna usterka


Gość Piciud

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jestem nowym użytkownikiem Nissana Note - na liczniku niecałe 1000 km.

 

Dzisiaj zauważyłem, że zaczęła odklejać się "taśma-uszczelka" (nie wiem jak to nazwać). Jest ona naklejona na dolną część przedniej szyby, a na nią nachodzi podszybie. Ta "taśma" wchodzi jakieś 0,5 cm pod podszybie. Zadziwiająco łatwo można odkleić dalszą część tej taśmy.

 

Tutaj pytanie do Użytkowników Notesików czy to "normalne"? Nie chciałbym zawracać czterech liter "fachowcą" w serwisie - znając życie to się tym nie przejmą. Być może jest to jakaś taśma ochronna zakładana przy montażu auta i zapomniano jej usunąć. Bez problemu mógłbym to usunąć, ale boję się, że zacznie coś podciekać lub trzeszczeć - w zależności czy i jaką ta taśma pełni funkcję - wtedy przy zgłaszaniu usterki w ramach gwarancji serwis na pewno się wypnie.

 

Wybaczcie, jeżeli jest to pytanie zbyt niskich lotów. Po prostu nie mam czasu, aby podjechać na serwis, aby ocenili to fachowcy, a być może ktoś z Was się spotkał z podobnym problemem.

 

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisano taki przypadek w temacie "niespasowane podszybie" - radzę skorzystać z wyszukiwarki wpisując hasło "taśma" - wspominał o tym bodajże kolega red i nawet załączył zdjęcia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiedziałem pod jakim hasłem mogę znaleźć informację na ten temat.

 

A swoją drogą to dziwne, że podszybie we wszystkich Notesach nie jest montowane w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Opisałem mój problem już wcześniej. Bez gadania pojechałem do serwisu i ściągnęli/odkleili mi tą taśmę. Nie wiem po co ona w ogóle jest! Mało tego-wszystkie nowe Nissany ją mają...niezależnie od wersji (oglądałem tych aut nowych mnóstwo-jak i w salonie jak i na drogach, przed liftem nie miały/nie mają tej czarnej taśmy). Bez niej da się jeździć i podszybie wygląda jak należy. Co do przecieków-nic się nie dzieje i pod nogami mam sucho więc raczej ona nie pełni jakiejś ochronnej funkcji. ;) Ale nie rób tego sam...jedź do salonu/serwisu gdzie odbierałeś auto. Pozdrawiam i życzę powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ściągnęli tasiemkę, czy coś jeszcze majstrowali? Podszybie mam idealne to mam nadzieję, że nie będzie potrzeby grzebania przy nim. Jeszcze coś się im ukruszy, źle spasuje i dopiero będzie problem ;-)

 

Dzięki. A swoją drogą to mam identycznego Notka jak Ty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem...przy okazji zmienili całe plastikowe podszybie-o co ich nie prosiłem. ;) Doszli do wniosku, że się ździebko pofalowało od słońca-może i troszkę było. Jednak celem moim było pokazanie tej taśmy i zrobienie z nią czegoś-znaczy usunięcie. ;) Usunęli i cały czarny plastik wymienili na nowy (oryginalny). Miło ze strony serwisu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego-wszystkie nowe Nissany ją mają...niezależnie od wersji (oglądałem tych aut nowych mnóstwo-jak i w salonie jak i na drogach, przed liftem nie miały/nie mają tej czarnej taśmy).

 

Mój Note (Acenta 2010 - a więc po lifcie), nie ma tej taśmy. Myślę, że to jakaś pozostałość poprodukcyjna, której wcześniej nie było, dlatego "zapominają" ją ściągnąć na etapie produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...