Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprężyny gazowe do zabudowy GSE S-II


bravo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zima juz sobie poszla, wiec czas na wymiane sprezyn gazowych klapy zabudowy. Problem w tym, ze nie mam pojecia gdzie takie dostac. Zabudowa to GSE S-II: (http://img.archiwumallegro.pl/?370765115 - lepszego zdjecia nie moglem znalezc)

Przeczesalem caly internet, w tym allegro, pytalem w pobliskich sklepach z czesciami i nic. Bylem tez w ASO, zazyczyli sobie 500 zl. Wiedzac, ze normalnie takie rzeczy kosztuja kilka razy mniej, podziekowalem.

Czy ktos wie gdzie moge je dostac ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to chociażby w przybliżeniu zwyczajna sprężyna gazowa to dobierz sobie zwykłą po parametrach (długość, skok, i siła w kN - przybliżona). Ja tak kupowałem do klapy bagażnika i gra a cena w okolicach 20-30pln/sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zima juz sobie poszla, wiec czas na wymiane sprezyn gazowych klapy zabudowy. Problem w tym, ze nie mam pojecia gdzie takie dostac. Zabudowa to GSE S-II: (http://img.archiwumallegro.pl/?370765115 - lepszego zdjecia nie moglem znalezc)

Przeczesalem caly internet, w tym allegro, pytalem w pobliskich sklepach z czesciami i nic. Bylem tez w ASO, zazyczyli sobie 500 zl. Wiedzac, ze normalnie takie rzeczy kosztuja kilka razy mniej, podziekowalem.

Czy ktos wie gdzie moge je dostac ?

 

Pozdrawiam

Jako, że zabudowę mam identyczna to taki sam problem musiałem rozwi?zać. Pierwsze rozwi?zanie kosztowało mnie 55 zł plus chwila pracy spawacza: kupiłem dwie sprężyny gazowe o podobnej do oryginalnych długo?ci, sile 380N każda (tylko o takiej sile mieli z tych krótkich w sklepie gdzie kupowałem). Mocowanie w budzie jest typowe - sworzeń kulowy, więc wypi?łem stare i wpi?łem nowe. Problem był z klap? - tam s? jakby zawiasy, w które trzeba wkręcić teleskop, jak się okazało potrzebny jest gwint "8", te które kupiłem miały gwint "6". Spawacz obci?ł same końcówki z gwintem od starych i przyspawał do nowych (przed spawanmiem odci?ł od nowych te z gwintem "6"). Po tych zabiegach zamontowałem już teleskopy do klapy bez problemu.

Po czasie (krótkim) jeden z teleskopów pu?cił i oddałem na gwarancji, ale wymienili mi na identycznej długo?ci tylko o sile 360N. Więc zmuszony zostałem do wymiany dwóch (drugi 360N zakupiłem za 30 zł). Nie widziało mi się za bardzo stosowanie po raz kolejny rozwi?zania ze spawaniem, więc musiałem zastosować rozwi?zanie uniwersalne (na wypadek konieczno?ci wymiany teleskopów w przyszło?ci). Zawiasy przy klapie spawacz przerobił mi na sworznie kulowe (podobne do tych co s? na zabudowie). Teraz już nie mam problemu z montowaniem nowych teleskopów. Sworznie kulowe na złomie samochodowym dostałem za darmochę (wykręcili mi z klapy od osobówki). W sklepach ciężko kupić, czasem trafiaj? się na allegro. Całkowity koszt zamkn?ł się poniżej 100 zł brutto.

Polecam zatem takie rozwi?zanie. Mogę zrobić fotkę przerobionych sworzni przy klapie jeżeli jest kto? zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapusc fotke chtnie popatrzymy gdyz mnie rowniez czeka niebawem powyzsza operacja.

Z gory dzieki.

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Fotki w załączniku. Przepraszam za kiepską jakość, ale dysponuję tylko aparatem w telefonie.

Fotka "zabudowa.jpg" przedstawia uchwyt ze sworzniem kulowym po stronie zabudowy - ten nie był przerabiany.

Fotki "klapa1_sworzen.jpg" i "klapa2_sworzen.jpg" przedstawiają uchwyt na klapie zabudowy, który został przerobiony - obcięta tulejka z gwintem, nawiercony otwór i przykręcony sworzeń kulowy.

Po drugiej stronie klapy jest to wykonane analogicznie. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemową wymianę teleskopów w przyszłości (tak jak pisałem wyżej). Działa bez najmniejszych problemów. Można jeszcze pomalować nakrętkę i gwint w celu zabezpieczenia przed korozją, no i nie będzie tak bardzo w oczy wpadać po otworzeniu klapy (ale to już kosmetyka).

 

Pozdrawiam.

post-24530-0-36348900-1304535640_thumb.jpg

post-24530-0-25582600-1304535685_thumb.jpg

post-24530-0-94522700-1304535708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Patrol 260

Ja do zabudowy ARB założyłem amortyzatorki które trzymają uchylne szyby w ciągniku Zetorze, w sklepie z częściami rolniczymi zapłaciłem po 35 pln za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

marcin_gru - wielkie dzieki za pomysl, chwila pracy i kilka stowek zaoszczedzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...