Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przekładka tylnego zawieszenia z 2.0 na 1.6


Gość krychukajak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krychukajak

Witam wszystkich miłośników Serenek a tym bardziej miłośników wszelkich przeróbek ;).

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sereny 2.0 i jak wiadomo wszystkim sympatykom tego autka zawieszenie tylne jest niezależne w tej wersji. Niestety pojedynczy resor poprzeczny nie jest dla mnie satysfakcjonujący i zamierzam pokusić się o jego przeróbkę. Zamierzam "wstawić" tylne zawieszenie od 1.6 i tutaj rodzi się kilka pytań:

1. Czy most od 1.6 wytrzyma współgrając z silnikiem 2.0 ?

2. Czy wał jest tej samej długości ?

3. Czy mocowania wzdłużnych resorów od 1.6 istnieją w ogóle w wersji nadwozia z silnikiem 2.0 a jeżeli nie to jak najprościej je zamontować ?

 

Będę bardzo wdzięczny za rzeczowe i fachowe doradztwo. Dodam że przeróbki samochodów terenowych typu Nissan Patrol GR nie są mi obce. W zamian oferuję współpracę na polu wszelkich przeróbek i przeróbeczek :).

 

Pozdrawiam Krzysiek-Łódź.

gg 6576312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie ciekawy zabieg, ale nie wiem czy ten przeszczep się uda. Patrząc na rysunki to są absolutnie dwie inne bajki. Daj znać na PW to podeślę ci manuala odnośnie tylnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Nie

3. Nie

Do zrobienia, ale czy warto? Most, wał, mocowania, resoru i inne rzeczy. Koszt przeogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...