Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tlumiki M-tech


szopen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym cos takiego zalozyc. Może macie jakies opinie na temat tych tlumików jesli tak to chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonany przeciętnie, cholernie ale to cholernie głosny, praktycznie nic nie wyglusza wzgledem samej głoej rury, z silencerem o wiele ciszej...

 

No ale cena tych tłumików do tego co oferują jest z kosmou, powinny kosztować w granicy do 250zł w tej cenie co m-tech wole sto razy Upgrade a jeszcze lepiej blackflame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge mieć tego m-techa za 300 + montaż 80zl, (cena w "tomsonie" 450zl!!!!)

Upgrade'a znalazlem najtaniej za 370zl i kompletnie nic nie wiem na temat tego producenta. napiszcie coś jeszcze.

 

Aha, zapomnialem dodac że środkowy tlumik zostaje, w miejscu kata jest rura. Czy naprawdę będzie aż tak glośno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wczoraj kupilem koncowy tlumik upgrade model z włókna węglowego ;) za 360zl, ma wyciagany silencer a do tego plynna regulacje poziomu i natezenia dzwieku, jutro go zakladam i zdam relacje, ale pewnie bede mega zadowolony bo xafander juz zdawal opinie na temat tlumika upgrade prawie identycznego co ja kupilem i podobno rewelacja. Pewnie bede jezdzil z wkladka bo inaczej to pewnie bedzie mega glosno a tego nie chce, do tego tlumik przelotowy wiec moc i moment tez sie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wkońcu zalożylem. Nie M-tech ( po tym jak pan w pruszkowie trzeci tydzień z rzędu nie mial dla mnie czasu po prostuodpuścilem sobie) Za to w Tomsonie wynegocjowalem przyjemną cenę na Upgrede'a i jest. Więc po kolei:

 

- wykonanie: bardzo dobre

- efekty subiektywne: wcześniej auto nie jechalo od 2 do 4 tys. .Teraz jedzie odczuwalnie lepiej - zniklo gdzieś szarpanie

 

- halas z silencerem: nie do przyjęcia

- halas z wyciągniętym silencerem ( nie sprawdzalem - utrata sluchu gwarantowana)

 

- design: jak dla mnie super

 

Pytanie brzmi: czy montaż tlumika rozprężnego w miejsce katalizatora wyciszy to wściekle bydle czy tylko zabierze mi odzyskane konie mechaniczne?. A może lepiej wlozyć jakiś większy tlumik środkowy?

 

Przepraszam za ten elaborat ale musialem sie podzielić spostrzezeniami

 

szopen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- halas z silencerem: nie do przyjęcia

- halas z wyciągniętym silencerem ( nie sprawdzalem - utrata sluchu gwarantowana)

Bzdura... U mnie z silencerem jest jak na serii. Chyba, ze wyciales katalizator i wstawiles w jego miejsce strumienice, albo w srodku zamiast tapicerki masz same blachy.

 

BTW: To nie tlumik ci halasuje tylko wydech bez katalizatora.

 

P.S. Jaki model zamontowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, masz za bardzo odetkany wydech i sam tlumik, w dodatku przelotowy, nie jest w stanie wyciszyc halasu. musialbys poprobowac, moze jakis komorowy w miejsce srodkowego, albo kupic kata - najlepiej metalowy, polski dostaniesz za ok 500 zeta, potem mozesz zlagodzic kąt scianek to bedzie stawial mniejsze opory

 

PS. czesto jest tak ze zbyt luzny wydech powoduje spadek mocy, bo jest zbyt male cisnienie wiec wcale nie jest powiedziane ze bedzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model tlumika to M16s

a wygląda tak:

 

http://tuningo.net/index.php?11&backPI...p;tt_products=4

 

co do halasu to faktycznie, zamiast kata mam rure, ale w to ze z silencerem brzmi jak seria to nie uwierzę , chyba że w sunny 1,4 - domyślam sie że tam spaliny mają trochę mniejsze ciśnienie niz w 2,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tłumik mi polecacie do Sunnego 3d 1,4? Nie chcę, żeby był głośny, ale bas musi być. :) Układ wydechowy z katalizatorem. No i dobrze by było, żeby nie trza było nic przerabiać, tylko plug & play. :) Aha, no i cena w miarę normalna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co ja mam jesli nie chcesz zeby tlumik wygladal jak pala murzyna. Moj jest elegancki, sportowy, dyskretny i co najwazniejsze w japonskim stylu. Kupilem model Revolver, jest jeszcze Revolver S (z tego co pamietam ze scieta koncowka; ja mam prosta). Jezdzilem gdy byl kat, w takiej konfiguracji jak Ty zamierzasz i bylem zachwycony... I nadal jestem. Wycialem kata ale nadal jest przyjemnie - nawet troszke lepiej :wink:

 

W dziale tuning jest temat o tlumikach Upgrade. Nadal podtrzymuje wszystko co tam napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opcja odpada, mój kat nadaje sie tylko na grzechotke :D:D

 

w Tomsonie wsadzą ci w miejsce kata przelota jakeigoś i bedzie troche ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam upgrade model thunderball, sa zdjecia w topicu ktory zalozyl xzandafer, pasuje jak ulal, z silencerem chodzi rewelacyjnie, jak sie jedzie spokojnie fajny leciutki pomruk, jak depniesz rewelacyjny odglos, czesto tak robie jak przejezdzam obok jakiegos przystanku autobusowego/tramwajowego, hehe - dojezdzam spokojnie potem daje w w podloge i patrze w lusterku jak sie patrza - bo naprawde brzmienie jest rewelacyjne. Bez wkladki jest za glosno, to mozna na jakis zlot czy pokaz do jazdy dla mnie jest za glosno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...