Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koniec sprzęgła?


graphia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jeżeli sprzęgło zaczyna się ślizgać, to najprawdopodobniej będziesz musiał szykować się do jego wymiany. Sprzęgło EXEDY jest bardzo porządne, ale do najtańszych nie należy. Można dostać coś tańszego, jednak różnica w cenie nie jest tak znaczna, żeby zakładać jakiś tańszy zamiennik. Można pokusić się jeszcze o Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exedy na aukcjach można znaleźć za ok 1100 zł i jest to w zasadzie najtańsza oferta jakie nalazłem :) Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exedy na aukcjach można znaleźć za ok 1100 zł i jest to w zasadzie najtańsza oferta jakie nalazłem :) Dzięki za odpowiedź.

 

 

Jak będziesz potrzebował daj znać, zrobię lepszą cene dla klubowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wydaje mi się że w moim t30 z 2003 roku przy 175 tysiącach kończy się właśnie sprzęgło. Objawem jest efekt wchodzenia na nieco wyższe obroty bez efektu przyspieszania w czasie jazdy oczywiście :)

Nie jest to zjawisko stałe - raz na jakiś czas potrafi się uślizngąć przy zmianie biegu z 2 na 3 i 3 na 4..... Ostatnio wracałem przez Polskę nieco obciążony i efekt był częstszy i wyraźniejszy. Czy ktoś już sprzęgło wymieniał i może potwierdzić lub zaprzeczyć że to jednak sprzęgło? Po trasie otworzyłem maskę i powąchałem komorę silnika :) - nie czuć było zapachu spalonego sprzęgła :)

Może go tam już nie ma? ;)

Chętnie dowiem się od Was co na ten temat sądzicie zanim wydam ponad tysiak na nowe. A właśnie - jakie sprzęgło brać? Relatywnie najtańsze EXEDY wystarczy??

Z Twojego opisu wygląda na to że to nie jest sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Ty? 4 stówki za sprzęgło docisk i łożysko??? a jak poznałeś że to koniec starego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobne objawy do twoich tylko ze u mnie na kazdym biegu jak dawalem gazu to jechac nie chcial tylko na obroty wchodzil ale z czasem u ciebie tez to bedzie podejrzewam. a z moim sprzeglem to fart na aukcji internetowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak poczekam aż objawy będą wyraźne bo i jeździ na razie, i kasy cuś mało na naprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...