Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki Olej i Ile do Maximy A32?


klimo38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zmienić olej w swojej Maximie(1997r 3.0 automat Amerykańska wersja) polecacie jakiś dobry olej silnikowy jakie powinien mieć parametry i ile się go mieści,obecnie jest zalany jakiś Castrol ale nie wiem jakie ma właściwość.

Czy olej w skrzyni też warto wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wywołałeś wilka z lasu. Każdy będzie próbował udowodnić, że używa najlepszego oleju dla swojej Maximy.

Moje auto do 50kkm miało lane 0W/30 potem 10W/40 i tak jest do tej pory. Oczywiście zaraz odezwą się glosy, że to barbarzyństwo lać półsyntetyk do Maximy. Nie ja to wymyśliłem tylko niemiecki serwis Nissana. Dla mnie najważniejsze jest, że silnik ma smarowanie. Reszta to mniejszy lub większy marketing

 

Były dyrektor holenderskiego oddziału firmy Castrol stwierdził publicznie, że wymieniając olej w silnikach naszych aut, padamy ofiarą wielkiego oszustwa koncernów olejowych. Według Henka de Groota wymiana oleju wcale nie jest potrzebna, a nawet szkodzi: po wymianie oleju samochód jeździ gorzej i spala więcej paliwa.

 

Skoro taki Orlen Platinum czy Lotos ma klasę jakościową SM, to po co kupować 2 razy droższe Castrole, Mobile czy inne wynalazki, które ludzie proponują na forum?

Ja lubię Żubra, kolega Lecha a inny Żywca. Ważne, żeby impra była udana i piwa nie zabrakło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Jaged, zgadzam się w pełni. Leję przeważnie Lotos syntetyk i jest ok.

 

Zapomniałem napisać - 4,5 litra -tyle trzeba lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 4,1 litra

Mnie bynajmniej z butelki 4-litrowej trochę zostało. Może nie wszystko zleciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wyjść 4,5 l, liczone po całkowitym spuszczeniu oleju (co nigdy nie nastąpi) i zmianie filtra, przy podziałce na bagnecie w okolicach 1/2 do 2/3.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200

Witam pozwole sobie podłonczyc sie pod temat.

 

Jaki olej zalać do A32 2.0 V6 przebieg 146 tys

 

Po kupnie zrobiłem 1.5 tys/km ubytek oleju nie zauważalny.

 

Wacham się miedzy 10w40 a 5w40 marka raczej Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miał wlane do tej pory? Jak jeździł na półsyntetyku, to zdecydowanie przy nim pozostań (nie powinieneś zmieniać na syntetyka), Jak miał wlany pełen syntetyk, nie bierze oleju, stać cię, to lej pełen syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200

A co miał wlane do tej pory? Jak jeździł na półsyntetyku, to zdecydowanie przy nim pozostań (nie powinieneś zmieniać na syntetyka), Jak miał wlany pełen syntetyk, nie bierze oleju, stać cię, to lej pełen syntetyk.

 

Witam. Kupiłem go z komisu w Holandii gościu nie wiedział co jest zalane. Przebieg niby oryginalny 146tys

 

Na odcinku 1.5 tys/km można powiedzieć że nic nie ubyło z miarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane 240 kkm i leję cały czas syntetyki, bez specjalnych ubytków. Dolewam co 3-4 kkm 0.2-0.3 l w zależności od pory roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...