Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

trudny rozruch


Gość floyd67

Rekomendowane odpowiedzi

Gość floyd67

Witam Kolegów .......i oczywiście Koleżanki

Od ponad dwóch tygodni jestem szczęśliwym (??) posiadaczem Terrano I 3.0 V6 benzyna+ gaz. Niestety moje autko już następnego dnia po kupnie "zrobiło mnie w trąbę" i ogłosiło embargo na jeżdżenie (czytaj nie odpaliło). Samodzielnie doszedłem do wniosku, że padła pompa paliwa. Dwa tygodnie zajęło mi znalezienie odpowiedniej do mojego silnika. Po wymianie i dłuższym kręceniu rozrusznikiem silnik ożył. Niestety w chwili obecnej po dłuższym postoju (8-10h) mam spore problemy z uruchomieniem silnika. Silnik zimny, ale po krótszym postoju odpala normalnie. Może ktoś mi poradzi jak rozwiązać ten problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj filtry, przewody wysokiego napiecia, swiece i cisnienie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość floyd67

Przyznam, że bardziej obstawiałem problemy z dostarczaniem paliwa. Nie wiem jak zbudowany jest układ zasilania w Terrano. W tym względzie jestem kompletnym laikiem. Czy jest tam jakiś element odpowiadający za utrzymanie ciśnienia paliwa w układzie, coś w rodzaju zaworu zwrotnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie w ukladzie utrzymuje pompa, wtryski pobieraja tyle paliwa ile im potrzeba a nadmiar z kolektorow wtryskowych jest spowrotem odprowadzany chybA DO ZBIORNIKA, wez wymien filtr paliwa. ten filtr jest kierunkowy. powinna na nim byc strzalka :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w chwili obecnej po dłuższym postoju (8-10h) mam spore problemy z uruchomieniem silnika. Silnik zimny, ale po krótszym postoju odpala normalnie. Może ktoś mi poradzi jak rozwiązać ten problem???

 

Witam

Miałem identyczny problem, ale w dieslu, przyczyną był skorodowany (cieknący) przewód paliwowy w okolicy zbiornika paliwa, który powodował zapowietrzenie układu paliwowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...