Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cieknący amortyzator


Moby7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Note 1,4 rocznik 2009, przebieg ok. 20 000 km

 

Opis sytuacji: dziś zmieniałem opony i zauważyłem że przedni amortyzator od strony kierowcy jest mokry, myślałem, że to może woda jednak nie, inne elementy (nadkole, koło, są suche. Na razie nie cieknie ciurkiem jednak widać że jest mokry na długości ok. 10cm od uszczelki tej karbowanej. Amortyzator od strony pasażera też jest mokry ale troszkę mniej, wygląda jakby ktoś go przetarł olejem. Nic wcześniej nie było w moim samochodzie robione przy zawieszeniu.

 

Zastanawiam się czy będą do wymiany czy można z tym jeszcze jeździć żeby poobserwować, sprężyny nie wyglądają na pęknięte, w czasie jazdy też nie odczuwam pływania czy innych niepokojących zachowań. Pamiętam, że kilka dni temu w czasie jazdy słyszałem taki głuchy stuk z przedniego zawieszenia, przypominał mi ten dźwięk pękający metal. Przebieg jest mały a ja jeździłem głównie po dość równych drogach, do dziury nie wpadłem więc coś nie halo z tymi amortyzatorami jest. W ASO jeszcze nie byłem wole najpierw zdobyć wiedzę tutaj, w serwisie będę madrzejszy : )

 

Proszę o sugestie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej innej rady tylko od razu jechac do ASO. Amortyzator = bezpieczeństwo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej innej rady tylko od razu jechac do ASO. Amortyzator = bezpieczeństwo !

 

Dokładnie tak. Nie ma co kombinować. Ale najpierw warto sprawdzić, czy to aby na pewno amartyzator. Doczyść go do sucha i przejedz się kawałek. Jeżeli puszcza, wystarczy odobinę się przejechać i ponownie się zapoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję to tylko serwis,ani się nie oglądaj.Niedopuszczalne są jakiekolwiek wycieki z amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...