Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

k12-dziwna rdza wokół wlewu paliwa


Gość soawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o informację jak oczyścić nalot rdzy wokół korka wlewu paliwa i na samym korku,dziwne zjawisko k-12

Rdza na korku????przecież on jest plastikowy ,a w okół wlewu jest gruba warstwa konserwacji. Masz rację,dziwne to. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie na plastiku/korku/ nalot i na wlewie /gwincie/ nalot przechodzacy do środka wlewu w kierunku zbiornika paliwa,

zmyj to poprostu jakimś odrdzewiaczem i tyle ,myślę że musiałeś zatankować jakieś "chszczone kwasami"paliwo i z tąd te wyziewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też rdzewieje a na krzakach nie tankuje :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko u mnie ten pierścień w który wkręca się korek już dawno zgnił i odpadł. Widocznie taka wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie rdzewieje ,,poniewarz pod korkiem stoi woda musicie odepchac sobie dziorke ktora jest pod korkiem

 

U mnie też rdzewieje , złazi raczej farba ( wlew paliwa --- kołnierz , " rand " )

 

A gdzie jest ta dziurka ?

Mógłbyś dokładnie opisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod korkiem jest bloto wyczysc tam i w tym fartuchu czarnym jest dziurka centralnie pod korkiem otwor jest maly ale gwozdz lub drut wchodzi przepchnij to dobrze popatrz to znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapewne chodzi o wnętrze kielicha wlewu paliwa, więc odetkanie dziurki pod wlewem niewiele pomoże, mam podobnie. W ubiegłym roku zabezpieczyłem otwór wlewu żeby opyłki nie wlatywały do baku i wyczyściłem z rdzy, przemyłem wlew po czym zabezpieczyłem farbą antykorozyjną (nie wchodzącą w reakcje z benzyną). Wszystko było ok przez kilka miesięcy. Niestety korek ma to do siebie że kaleczy warstwę farby ochronnej i niestety korozja wychodzi ponownie. Myślę, że nie ma na to lekarstwa, a może...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, czym usuwaliscie rdze z wlewu baku?


OK, u mnie problem rozwiazany, o dziwo z pomoca ASO Nissana. Podjechalem, pokazalem - oczywiscie wiedzieli o co chodzi.

Wymienili mi na nowy wlew (cala rura do baku) w ramach gwarancji na blache, auto bylo zawsze serwisowane w ASO - wlacznie z przegladami nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym usuwaliscie rdze z wlewu baku?

OK, u mnie problem rozwiazany, o dziwo z pomoca ASO Nissana.

Dlaczego uważasz za dziwne to ,że ASO w serwisowanym aucie usunęło usterkę? Przecież oni z tego "żyją "

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz za dziwne to ,że ASO w serwisowanym aucie usunęło usterkę? Przecież oni z tego "żyją "

Usuneli za darmo kolego w ASO ktore nie serwisowalo auta na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,za takie naprawy, placi centrala,a gwarancja obowiązuje w całej UE i nie tylko.To że oni tego auta nie serwisowali , nie ma najmniejszego znaczenia,wystawią rachunek i dostaną przelew.Tak to wygląda,nie są instytucją charytatywną.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ASO dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to ASO, które ma dobrych mechaników i pracowników. Im zależy na naprawach i "wynajdywaniu" usterek, bo Nissan za wszystko płaci bez mrugniecia okiem. Druga, to ASO z amatorami na pokładzie. Dla nich wszystkie usterki zamyka się hasłem "ten typ tak ma". Żyją ze sprzedaży samochodów i wymian oleju... Niestety często trafia się na tą drugą grupę. Ale jak trafisz do pierwszej, wszystko jest jak trzeba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...