Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 1.6 tuning


Gość mody19933
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mody19933

Witam jest to moj pierwszy post na tym forum ,z racji braku doswiadczenia w mechanice samochodewej i tuningu chciałbym zapytac o kilka rzeczy otóz własnie dostałem a własciwie dostane niedługo primerke od rodziców i chciałem ja troche podrasowac do normalnej jazdy.Kontaktowałem sie juz z naszym expertem od nisanów Coobciem ,ma byc wymieniony kolektor na 4-2-1,wałki od ds wawalony kat ,stozek ,regulacja tych wałkow ,przestawienie zapłonu ;p podobno 110km powinno byc chodzi mi głownie o przyspieche coobcio mowi ze ok 10 -9,5s bedzie;pa teraz pytanie jakby załozyc wydech chodzi o ten srodkowy np od gt albo jakies primy 2.0?to daje cos one maja wiekszy przlot , bo nie stac mnie na jkais porzadny wydech z kwasówki mam tylko ok 2tysi na taki tuning no moze 2400maaax czy moge cos jeszcze dorzuccic chciałbym uzyskac 115km, moze jakas wieksza przpustnica od gt przepustnica jest tania ale czy cos do tego dochodzi w zwiazku z jej wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup silnik 2.0 od P11.144 i będzie taniej albo w tych samej kasce a na starcie masz 140kM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u znajomego w almerce 1.4 wydziergałem 100KM na samym wydechu (kolektor mojej produkcji) od początku do końca i wałkach z DS, u Ciebie spokojnie te 110KM by się ugrało z tych modów. I kasowo myślę że też by się to pozapinało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno byłby lepszy od serii, kwestia tylko świeżości. Ja bym wziął środkowy od GT lub Maximy i końcowy od GT, Maximy lub przelot, zależnie od tego jakie masz wymagania co do wydobywających się dźwięków z auta. Ale pod te same tłumiki zrobiłbym od nowa resztę wydechu. czyli całość nowa custom oparta na tych tłumikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody19933

ale te nowe tłumiki na aalegro to sa takie same jak w orginałąch czy to jakis szajs;ale mowisz tłumik od gt a tłumiki od gt a 2.0 zywkłego chyba sie nie rozniły bo to chodzi o przelot;p No nic wybiore sie chyba szrot;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest też facet (extra_wydech), który robi tłumiki na zamówienie - można sobie wybrać, czy ma być głośny, czy cichy, czy przelotowy czy nie. Ogólnie wygląda solidnie. Mi przerdzewiał w styczniu końcowy (rura tuż przed tłumikiem, na łączeniu ze środkowym), pospawałem, ale może się sypnąć i wtedy pewnie sobie zamówię. Nowy końcowy bosala czy asmet (jakos tak) ok 120-150zł do 2.0, a ten facet za 200 zrobi cichy przelotowo-komorowy więc chyba warto. Co do tych zamienników to słyszałem, że głośniejsze niż oryginały i mniej przyjemny dźwięk.

Żeby nie było, że robię reklamę, przeczytałem o nim albo tutaj albo na forum 200sx, a opinie ma dobre. Jakbym kupił to na pewno na forum napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody19933

ale na tej stronie bosal nie ma cen,ale pisze ze jest jakis przedstawiciel bosala u mnie w miescie wiec jutro do niego zadzwonie.A jakis uzywany jakby sie trafił to tez mogłby byc? a no i on ma byc kompletny od włacznie z ta rura kolektora do konca bez kata tak?

Edytowane przez mody19933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego że założyć od GT całość jak tam średnica jest 50mm ale po drodze jest kilka zwężek (nawet do 45mm) i to samo jest na nowych - zwężka, zwężka, zwężka. Ja robię wszystko właśnie bez nich, na nowych rurach. Wtedy masz 50mm po całości. A co do końcowego to polecam zakupić używkę ale oryginał od Maximy, tam chyba było 50 na wejściu więc w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody19933

Cobcio mowił ze nada sie od GT ,no ale to musiałbym komus dac do wyspawania tak? to bedzie duzy koszt? ale w 1.6 mam tam srednice 45mm a tam bedzie 50 cos wiec siła rzeczy mimo tych zwezek wiecej spalin sie wydostanie,a z czego sie taki wydech spada z kwasówki tez ? chyba lepiej bede szukał na szrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest większa średnica to wiadomo że w tym wypadku będzie lepszy, ale jeszcze lepszy będzie bez zwężek. Ja składam wydechy ze stali aluminiowanej (specjalna do układów wydechowych). A ten od GT będzie pasował na mocowania i śruby bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGayver, a same rury (nie tłumiki) do Maximy różnią się czymś od tych do Primery 2.0? Nie wiem, średnicę mają większą? Ciekawi mnie, czy odzyskałbym jakąkolwiek moc traconą w wydechu gdybym założył do swojej P11 SR20DE nowy środkowy od Maximy i robiony na zamówienie końcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody19933

to sa te chinskie kolektory Ssac? http://moto.allegro.pl/sportowy-kolektor-4-2-1-nissan-primera-almera-gt-i1578471306.html'>http://moto.allegro.pl/sportowy-kolektor-4-2-1-nissan-primera-almera-gt-i1578471306.html

 

czy ta sa te chinskie kolektory ssac? http://moto.allegro.pl/sportowy-kolektor-4-2-1-nissan-primera-almera-gt-i1578471306.html i waszym zdaniem czy opłaci sie kupic te tłumiki od gt chodzi o stan http://img219.imageshack.us/g/p1020617.jpg/

Edytowane przez mody19933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Maximie średnica wydechu jest 55mm a w primerze z tego co pamiętam jest 50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Maximie średnica wydechu jest 55mm a w primerze z tego co pamiętam jest 50mm

No i git, przekonałeś mnie :D Oby tylko wszystko pasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mody19933

witam troche sie u mnie zmieniło woz jest juz po paru modyfikacjach,teraz zrobiłem dziure w nadkolu i włozyłem tam seryjna rure od filtra i czy tak moze byc czy filtr nie zawilgocieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...