Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

primera 2,0TD


Gość mrgeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po długiej przerwie.

Po remoncie silnika zapomniałem o problemach z autem, ale że to rok 2001 a nie 2011 to auto o sobie przypomniało.

Przy wymianie oleju silnikowego zauważyłem dość spore zaolejenie w okolicy łączenia skrzyni z silnikiem.

Po wytarciu syfu się przyjrzałem i stwierdziłem że wyciek jest z półosi.

Pytanie brzmi, czy samemu warto się zabierać za wymianę uszczelniacza, i jak długo można z tym jeździć. (wycieka jakieś 3 miesiące - wtedy zauważyłem niewielkie wycieki)

Drugie pytanie : jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni , jak go uzupełnić i jaki wlać?

Widziałem że w skrzyni jest czujnik , czy to jest czujnik poziomu oleju? Jeśli tak, to gdy tego oleju zrobi się niebezpiecznie mało to jaka kontrolka się sapali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem oleju w skrzyni się jeszcze nie spotkałem, więc pewnie to jest coś innego.

w skrzyni od przodu jest metalowy korek z otworem na klucz kwadratowy i nim się kontroluje poziom oleju w skrzyni.

z wymianą uszczelniacza powinieneś sobie poradzić sam jeśli miałeś trochę wspólnego z mechaniką, trzeba wyjąć przegub wewnętrzny ze skrzyni i będzie wtedy na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ze API GL4 i SAE 80W/90. Jakiej marki to sobie wybierzesz . Jednak z drugiej strony pisza uzytkownicy ze czasami ten olej jest zagesty i leja SAE 75W/90. Ja osobiscie bede wymienial ten SAE 80W/90.Wybiore chyba Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...