Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kilka pytań nowicjusza


Thespian

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się po długich, długich rozmyślaniach nad zakupem samochodu do którego rowery wchodzą bez wypinania kół i dojedzie z nimi wszędzie padło na mava 2,7 z 95 roku i od razu po pierwszych km i pierwszym popołudniu przy aucie zrodziło mi się kilka pytań

 

1. do czego służy klapka e lewej części bagażnika? to schowek na oryginalny lewarek? bo ja znalazłem ładny "rombowy" zapięty tasiemką pod 2 rzędem siedzeń

2. czy 3 kanapa jest aby na pewno (wg zapewnień userów tego forum) wypinalna? machałem tymi blokadami we wszystkie strony i jedyne co potrafię przy ich pomocy osiągnąć to zablokowane kanapy w górze

3. czy jest jakaś prosta metoda na sprawdzenie poprawnego funkcjonowania turbiny?

4. Pytanie z gatunku "napędy" zdarzyło mi się jechać autem na wypad weekendowy do dość wysoko usytuowanej chatki z górach, dróżka pseudoasfaltowa, z płyt, da się wjechać 2x4 ale miejscami tylko na jedynce... lepiej jechać po tym męczyć się na 2x4 czy zapiąć reduktor i spokojnie wjechać na trójce?

5. czy istnieje prosty sposób określenia rodzaju tylnego mostu (LSD) inny niż poszukiwanie naklejki "LSD oil only?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie coś jak wyszukiwarka masz opisane wszystkie twoje pytania od A-Z

 

pozdr.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś są, ostatnie ileś tam dni spędziłem na wertowaniu tego i kilku innych forów "tematycznych" zapewne gdybym wtedy znalazł odpowiedź na te pytania to bym ich teraz nie zadawał, niestety nie znalazłem... odważyłem się zapytać...

 

wyszukiwarka...

 

cóż pytanie 1 nie zwróciło upragnionej odpowiedzi ani z zapytania "klapka" ani "schowek" ani "lewarek"... oczywiście można strzelać dalej...

 

Tylko co stanie się w momencie w którym na forum padną już odpowiedzi na wszelkie pytania? ktoś to ładnie posegreguje i zrobi indeks tematów z linkami?

 

Pozdrawiam pokornie i wracam do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. do czego służy klapka e lewej części bagażnika? to schowek na oryginalny lewarek? bo ja znalazłem ładny "rombowy" zapięty tasiemką pod 2 rzędem siedzeń

 

 

Wiem jak to się szuka po necie...każdy tylko poszukaj i poszukaj, a człowiek nawet jak nie znajdzie to się boi zapytać na forum bo ktoś od razu Ci powie "poszukaj"...

Na podstawie swojego wehikułu powiem Ci tylko tyle,że ta klapka z lewej to właśnie miejsce na lewarek (i parę innych rzeczy, ale to już Twoja inwencja twórcza!), a co do 3 kanapy to musi się zdejmować chyba,że ktoś tam coś gmerał:) Resztę może ktoś podrzuci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą klapką to tez się zastanwawiałem ale ostatecznie upchałem tam podnośnik różne płyny i jest ok.

Siedzenia.. odpinaja się napewno. Jak podniesiesz wajche to trzeba czasem recznie sruborętem podnieś zatrzaska (przynajmniej u mnie z jednej strony tak jest). Turbina. Ładnie okreslone troszkę wyżej. Jak nie działa to jedzie jak Nysa.

Lsd. Dajesz po garach na trawie i jak widzisz z tyłu że jest 2 slady to LSD działa jak 1 to niedziała.

 

Mam nadzieje ze wziałem się już za podstawowe wymiany. Olej w skrzyni koniecznie zobacz tak samo i w mostach. I koniecznie filtr powietrza. U mnie po wymianie nie to auto chociaż na początku go przedmuchałem i myslałem ze to pomoże ale to tylko pobożne życzenie.

 

Pozatym zajrzyj na nz Kilku z formowiczów (z naprawdę duzą wiedzą) po zgrzytach tutaj przeskoczyło tam. Pytaj tam Cie nikt do googli nie odesle. pozdr i milego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...