Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaż turbo parę pytań


Gość sr20di
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy montaż turbinki do zagazowanego autka nie jest aby tańsze i łatwiejsze? niż do benzyny ? mam jednopunkt , tak więc nie potrzebowalbym chyba mocniejszej pompy paliwa , wiekszych wtryskow , regulacji elektroniki , tylko zmian w instalacji LPG . Jestem naiwny ? czy mam racje ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to nie najlepszy pomysl ? jeżdżi tego troche po naszych drogach chociażby popularne VW 1.8T zagazowanych widzialem już wiele . moją instalke widziałbym tak; interkuler, turbinka na 0,5 bara , zimne świece , lużny wydech i potężna dawka gazu jest tani to niech pali nawet 20 litrow, no i odcięcie zapłonu na gazie nie działa , silnik seria i układ paliwowy nie tknięty :?: co wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to nie najlepszy pomysl ? jeżdżi tego troche po naszych drogach chociażby popularne VW 1.8T zagazowanych widzialem już wiele . moją instalke widziałbym tak; interkuler, turbinka na 0,5 bara , zimne świece , lużny wydech i potężna dawka gazu jest tani to niech pali nawet 20 litrow, no i odcięcie zapłonu na gazie nie działa , silnik seria i układ paliwowy nie tknięty :?: co wy na to :?:

 

Śledzę Twoje pomysły stożek w jednopunkcie, teraz uturbienie zagazowanego jednopunktu... Sam mam zagazowany SR20Di i cierpię na niedobór mocy...

Może Coobcio by się wypowiedział na ten temat? Ma chyba największe doświadczenie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o jakieś opinie i doświadczenia jeśli zetkneliście się z jakimiś autkami LPG+T , i czy ten montaż jest tak łatwy jak mi sie wydaje ? pozatym ktoś wspominał na forum o takiej primerce LPG+T 0,6 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mówię żę trzeba przejsc na gaz wtrysk gazu...

Jak tego dokonasz to mozemy porozmawiać o dołozeniu turbiny ale wydaje mi się że auto sie na tyle odmuli że będizesz wolal zastosować pare zmian w N/A dzieki ktorym pierwsza stówke bedizesz uzyskiwać w czasie ponizej 8 sek i to bez jakiś tam mega wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno to nie danjacy ise olej...

Robisz trujnik spod czujnika cisnienia oleju i jazda do tego sciek do miski olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy wzrasta temperatura oleju w silniku brak spryskiwania denek tłoków w SR20 ........ no i zimne świece nie dadza rady . apropo dzwonilem do jednego gaziaza twierdzi ze wtrysk gazu to jest żeczą niemożliwą . ale będę drążył temat dalej może coś z tego wyjdzie w końcu polskie realia nie są za ciekawe . chodzi mi o rezerwę mocy z kturej można w każdej chwili skożystać a nie o wyścigi na toże . moje motto to " im bardziej niepozorne auto tym wieksze zdziwienie zkillowanych frajerów "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy wzrasta temperatura oleju w silniku brak spryskiwania denek tłoków w SR20 ........ no i zimne świece nie dadza rady . apropo dzwonilem do jednego gaziaza twierdzi ze wtrysk gazu to jest żeczą niemożliwą . ale będę drążył temat dalej może coś z tego wyjdzie w końcu polskie realia nie są za ciekawe . chodzi mi o rezerwę mocy z kturej można w każdej chwili skożystać a nie o wyścigi na toże . moje motto to " im bardziej niepozorne auto tym wieksze zdziwienie zkillowanych frajerów " chce auto do codziennej jazdy które mówi że niemcom brakuje 10 lat rozwoju do doścignienia japońskich kostrukcji .

 

Z tego co się orientuję to sekwencja (czyli wtrysk gazu w sekwencjach do poszczególnych ceylindrów) możliwe jest do zamontowania na wielopunkcie. Na jednopunkcie chyba się nie da v(no bo niby jak rozdzielisz porcję gazu na poszczególne cylindry?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem, śledzę poczynania kolegi w tym temacie. Zapytałem

swojego gaziarza o wtrysk i w jego przekonaniu w praktyce wtrysk gazu do jednopunktu jest bardzo trudny do zrobienia, a na pewno niewspółmiernie (do sekwencji w wielopunkcie) kosztowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...