Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 problem z odpaleniem - dziwne objawy


Gość jaro525

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro525

Witam.

Mam poważny problem z odpaleniem samochodu (p12; 1,6; 2002). Od jakiegoś czasu miałem problem z odpaleniem auta. Czasami rozrusznik nie łapał, czasami słychać było buczenie po załapaniu rozrusznika. Rozrusznik został zdemontowany, naprawiony (wszystkie flaki nowe i zamontowany). Jakież było zdziwienie mechaników, gdy samochód nie chciał odpalić. Po wielu próbach (nieodpalenie) w warsztacie odłączyli akumulator i odpalił od pierwszego kopa, i kolejny raz i kolejny, wszystko OK. Podjeżdżam po odbiór auta, otwieram z kluczyka i porażka nie kręci rozrusznik. Próba z drugim kluczykiem, też lipa. Następnie odpięcie akumulatora na ok 5 min. odpala pięknie. Kolejne próby zakończone powodzeniem. OK wysiadam z auta zamykam go z kluczyka, płacę za usługę, otwieram z kluczyka, odpalam, a tu ponownie lipa, nie łapie. Ponownie akumulator odłączony i po podłaczeniu znowu chwyta. Okazuje się, że wszystko jest dobrze do czasu użycie kluczyka do zamknięcia i otwarcia auta. Jednocześnie pragnę nadmienić, iż w momencie odpalania auta mruga kontrolka immobilaizera (auto z kluczykiem w środku), a na wyswietlaczu centralnym pojawia się napis "please wait", a po klikunastu sekundach zmienia się na "security". Podczas kilkudziesięciu prób z odpaleniem zdażało się również, iz mimo mrugającej kontrolki immobilaizera i wyswietlaniu napisów "please wait" a następnie "security" samochód odpalał pięknie. Mechanicy zdziwieni, ja jeszcze bardziej. W związku z powyższym zwracam się wielka prośbą, może ktoś miał podobne objawy, lub może podpowiedzieć gdzie szukać usterki. Z góry dziękuję za wszelkie sugesteie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość bimber00

Witam, odświeżam temat ponieważ w mojej P12 1,8 2003r dzieje się to samo. Proszę o sugestie co może być nie tak. U mnie stało się to nagle jak wyjechałem do Niemiec, najadłem się strachu że na lawecie będę wracał ale po kilku próbach się udało. Od tamtego czasu mam problemy takie jak kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immobilaizer, rozładowany akumulator lub słabe baterie w kluczyku,

Jesli masz dobre baterie i naładowany akumulator to musisz podjechac do magika od elektorniki, niech sprawdi immobilaizer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bimber00

Dzięki za podpowiedź, wymieniłem baterie w pilocie, akumulator naładawony i niestety dalej to samo. Jutro autko wjeżdża do elektryka, tak więc dowiem się w końcu co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...