Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria ABS ESP


zwolis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A miało byc tak pieknie/bezawaryjnie/ może to drobnostka ale sam fakt - do rzeczy auto przejechane 2007 km w ok. miesiąc podczas normalnej jazdy przy delikatnym hamowaniu zapaliła sie kontrolka ABS po zatrzymaniu i ponownym ruszeniu i delikatnym hamowaniu pedał pulsował dodatkowo zapaliła sie kontrolka ASP.Teraz jest tak ze po przejechaniu kilku metrów zapala sie ABS I ESP.Byłem w serwisie umówilem sie dopiero na przyszly tydzien /auto potrzebne na dojazdy do pracy/.Szkoda poprzednio jezdziłem FIATEM i chociaz opinie są rożne żadnej awarii tego typu nie było.Po wizycie w serwisie napisze cóż było przyczyną.Pozdrawiam i zycze bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej awarii pewnie nie było, bo nie było ESP :P

 

Nie mniej zgadzam się, że to przykre gdy w nowym samochodzie coś się psuje. Gdybym był gotów na awarie samochodu to bym kupił używane Audi, sumiennie je naprawiał a w przerwach pławił się w luksusie, którego w QQ jak na lekarstwo.

 

W moim od nowości nie działała tylna wycieraczka. Dowiedziałem się przy pierwszym deszczu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to ogromna liczna rożnych części połączona w jeden system mechaniczno-elektroniczny. Ani przez chwilę, nie dziwi mnie, że coś może działać niezgodnie z oczekiwaniami. Od tego jest okres gwarancyjny, okres docierania - przecież docierania nie silnika, tylko auta. Jakiś czas temu czytałem, jak jeden z użytkowników Nissana QQ, jednemu z niezadowolonych wskazał na link forum Porsche Cayenne. Żeby sobie poczytał o problemach "szczęśliwych posiadaczy tego modelu". Byłem tam, widziałem i czytałem dyskusję. Sam oddaję i nadzoruję projekty informatyczne. Wiem ile tam jest możliwości powstawania konfliktów, które trzeba wyeliminować w okresie testowania.

 

Reasumując. Problem jest nie w tym, że masz awarię, bo to według mnie norma - na kogoś musiało wypaść, nie ma cudów - ja miałem awarię blokady skrzyni biegów. Problem w tym, jak producent do tej awarii podejdzie i co potrafi z niej wyciągnąć w obszarze utrzymywania właściwych relacji ze swoim klientem. Radzę też nie wierzyć w to, że samochody zawsze się psują same z siebie tak jak by umiejętności kierowcy nie miały tu nic do rzeczy. A według mnie mają - sprzęgło, skrzynia, silnik, rozrząd, amortyzatory, hamulce itd. Opisz jak Cie potraktowali, bo to może być interesujące. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.Jestem po wizycie w serwisie przyczyną niesprawności ABS okazal sie /ponoć/ opiłek przyklejony do czujnika ABS.Naprawa trwała ok 2.5 Odkrecenie koła przeczyszczenie pierscienia ,czujnika jazda próbna.Nasuwa sie pytanie skąd tam opiłki?no ale co tam wszystko O.K gdyby nie pobrudzona tapicerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co tam wszystko O.K gdyby nie pobrudzona tapicerka.

 

Tego akurat bym nie odpuścił. We wszystkich warsztatach w jakich bywałem, kładą folię a nawet obklejają kierownicę i gałkę zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...