Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak włącza się spryskiwacze reflektorów?


Gość jesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem nowym posiadaczem Patrola Y61 z 2000r..

 

nie mam pojęcia jak włącza się spryskiwacze reflektorów.. myslalem, ze nie ma plynu a słyszałem, że może być oddzielny biorniczek na płyn do reflektorów, ale nie mogłem go nigdzie znaleźć..

 

Koleną sprawą jest przycisk na prawo od biegóe A/T i są dwie lampki na nim czerwona POWER i zielona HOLD(czy jakośtak). Czy to może mieć związek z tym, że mam fabrycznie dwa akumulatory?

 

Ostatni przycisk co do którego mam wątpliwości, to obok sterowania lusterkami WARM czy jakośtak, jak go naciske i jestem na P to silnik wskakuje na większe obroty.. czy to jest jakieś grzanie silnika? Po co się to włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze razem z wycieraczkami reflektorów uruchamiasz przyciskiem na konsoli środkowej, jest po lewej stronie, tuż pod włącznikiem ogrzewania tylnej szyby i lusterek (w jednej linii w pionie ze światłami awaryjnymi). Ten przycisk, który podnosi obroty, to właśnie do rozgrzania silnika. Zwiększa obroty silnika, żeby szybciej się rozgrzał na postoju.

 

Jako ciekawe spostrzeżenie dodam, że np. tutaj przycisk spryskiwaczy reflektorów jest chyba nieaktywny:

IMGP0008.JPG

Dziwne, myślałem, że wszystkie Patrole to mają. Może twój tego właśnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje za podpowiedź.

 

Byłem dzisja u elektryka i wężyk od spryskiwaczy był odłączony i zaślepiony. Szczęśliwy podłaczyłem go autko postało w garażu i się okazało, że cały płyn mi wysikało :( zacisnełem narazie opaskami te weżyki.

 

Widiałem wczoraj na tym forum, też ktoś to miał, ale nie moge już tego namiezyć. założył chyba jakiś zaworek zwrotny na ten węzk. Czy ktoś może pomóc w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...