Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk podczas ruszania


duszens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od jakiegoś czasu (po zmianie klocków hamulcowych - przód , tył ) po uruchomieniu silika , wrzucam jedynke ruszam i słychać taki dźwięki z prawej strony z przodu jakby lekkie otarcie podwozia o wystającą rzecz . Dzieje się tak tylko po uruchomieniu silnika , na światłach podczas ruszania już tego dźwięku nie ma , nie wiecie co to może być ? Przed wymiana klocków tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od jakiegoś czasu (po zmianie klocków hamulcowych - przód , tył ) po uruchomieniu silika , wrzucam jedynke ruszam i słychać taki dźwięki z prawej strony z przodu jakby lekkie otarcie podwozia o wystającą rzecz . Dzieje się tak tylko po uruchomieniu silnika , na światłach podczas ruszania już tego dźwięku nie ma , nie wiecie co to może być ? Przed wymiana klocków tego nie było

Na 99% to klocek nie odbija w jarzmie do konca(nowy kocek a niedokładnie oczyszczone prowadzenia lub nierówności tarczy.)łatwo sprawdzić,przejechać się i pozwolić zatrzymać się autu bez hamowania!wyłączyć i ponownie włączyć silnik. po ponownym ruszeniu brak tego dżwięku to masz przyczynę. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

u mnie też to występuje, dokladnie przy pierwszym ruszaniu po uruchomirniu silknika. Podobno ABS sie dostraja :withstupid:

 

Auto ma 7k przebiegu dopiero

Edytowane przez Michal KJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też to występuje, dokladnie przy pierwszym ruszaniu po uruchomirniu silknika. Podobno ABS sie dostraja :withstupid:

 

Auto ma 7k przebiegu dopiero

Kolega pisze że po zmianie klocków,co rozumiem że wcześniej tego nie miał,więc co ma do tego ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na klocki - właśnie jestem na przęglądzie po 40 tyś km z wymianą kompletu klocków przednich (zostały dwa milimetry) :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

Kolega pisze że po zmianie klocków,co rozumiem że wcześniej tego nie miał,więc co ma do tego ABS?

 

ja mam nowe auto, przebieg 7 kkm, nikt klocków nie zmieniał. W drugim QQ z podobnym przebiegiem jest identycznie, oba odbierane w grudniu 2010. W serwisie powiedzieli, że ABS. może kolega wcześniej nie zauważył? Ciekawi mnie ta sprawa bardzo

 

Dzieje się tak tylko po uruchomieniu silnika , na światłach podczas ruszania już tego dźwięku nie ma

 

dokładnie tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Też pojawia mi sie jakiś dziwny dzwięk po odpaleniu i ruszeniu, ale ja mam wrażenie że to sprzęgło. Żadnych klocków nie wymieniałem, wogóle nic jeszcze nie wymieniałwem. Podobny objaw miałem w Seacie po naprawie sprzęgła, tyle że tam słyszałem to przy każdym ruszeniu sprzęgła ale po regulacji objaw zniknął. Jako że pojawilo mi sie to dobiero jakies 3 tygodnie temu narazie obserwuję i namierzam co to może być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też pojawia mi sie jakiś dziwny dzwięk po odpaleniu i ruszeniu, ale ja mam wrażenie że to sprzęgło. Żadnych klocków nie wymieniałem, wogóle nic jeszcze nie wymieniałwem. Podobny objaw miałem w Seacie po naprawie sprzęgła, tyle że tam słyszałem to przy każdym ruszeniu sprzęgła ale po regulacji objaw zniknął. Jako że pojawilo mi sie to dobiero jakies 3 tygodnie temu narazie obserwuję i namierzam co to może być.

Pozdrawiam

 

Panowie, myślę że mamy to wszyscy, może nie wszyscy się do tego przyznają - ja też tak mam-to stukanie, jak gdyby się jechało na dziurawej oponie, zawsze pojawia się po odpaleniu silnika i po przejechaniu kilkunastu metrów znika dopóki nie wyłaczę silnika to przy następnym ruszaniu też już tego nie ma, jeśli zgasimy silnik i po jakimś czasie znowu odpalimy to napewno stukanie się pojawi.

Też skłaniałbym się ku temu iż jest to ABS i ESP który się uaktywnia czy też ich sensory.

Czytałem na innych forach -też mają to samo. Na początku tematu nieśmiało się zgłaszali, następnie jak temat się rozwinął , to okazało się że mają to samo prawie wszyscy.

Ale nie jestem do końca przekonany , bo dlaczego w innych samochodach nie występowało to stukanie?

No ale, cóż w Servisie napewno powiedzą że te typy tak mają.

 

Pozdr...castoro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to mam - przy ok 2.000 rpm (2.0 dCi), jednorazowy dźwięk

gdzieś na forum czytałem, że to diagnostyka / test ABS'u, czy jakoś tak ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalna sytuacja. U mnie w Note jest tak samo. Po ruszeniu słuchać delikatne, ciche stuknięcie. Zjawisko jest opisane w instrukcji obsługi do Note. Tak jak pisali przedmówcy jest to związane z ABS. ABS uaktywnia się po przekroczeniu pewnej prędkości. Stuknięcie jest wynikiem uaktywnienienia układu w połączeniu z jego diagnostyką i "kalibracją".

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ciche "bum-bum-bum-bum" po odpaleniu silnika i przejechaniu kilkunastu metrów to na 100% inicjalizacja/test ABS,

Upewniałem się nawet ostatnio w serwisie przy okazji przeglądu, ale przecież wyraźnie jest to też opisane w instrukcji!

 

RTFM, panowie, RTFM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, QQ po FL, 11 tys przejechane od grudnia 2010. Jak pierwszy raz w danym dniu ruszam to takie stuknięcie metaliczne gdzieś pod samochodem słychać, potem już nic. Mam nadzieję ze to fizjologia a nie patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...