Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[SERENA] 1.6 1998r.


Gość Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemo1CK

Witam!

 

Właśnie Tu zawitałem, witam wszystkich miłośników Nissanów !

 

Mam Serenkę z 1998 r. 1.6 silnik. Problem następujący. W trakcie jazdy spadały mu obroty do 100-200, wreszcie gasł. Wyczytałem wszelkie wątki na ten temat w sieci i zgodnie z zaleceniami tam zawartymi - wymieniłem świece (były tragiczne), wyczyściłem krokowca oraz przepustnicę (oba elementy grubo- czarne wewnątrz). Po czym złożyłem wszystko do kupy, przejechałem się i... znów to samo. Więc szukałem dalej i dotarłem to wtyczki, która po dotknięciu, poruszeniu kabli itp. obniża i zwiększa obroty... dodam, że jest to koło filtra powietrza. Połączenie na 3 kable, pod brązową taśmą jest nieosłonięty kabel ( nie wiem od czego).

Poniżej fotka.

Jeżeli ktoś zna się na elektryce, lub miał podobny problem - proszę OGROMNIE o pomoc.

 

 

DSC05098.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo1CK

Czyli wymienić przepływomierz,czy wtyczkę. Nie bardzo się orientuję w elektryce.

 

Aha jeszcze wspomnę, że był podłączony pod komputer, nic nie wykazało. Przeczytałem właśnie, że przy tym przepływomierzu, za tą gumą z logiem (doklejoną) jest płytka. Czyli to byłaby przyczyna awarii ?

 

No dobra, wyjąłem przepływomierz, płytka jest i co dalej ????

 

DSC05101.jpg

 

Dobra, chyba wyłapałem problem. Na focie, dwa z trzech styków, wygląda to tak jakby lut puścił i nie ma połączenia z płytką, czyli jak ruszałem wtyczką - to raz łapało, raz nie. Bo raz stykało, raz nie. Teraz troszkę tam przylutować styki z łączeniami do płytki i mam nadzieję, że będzie ok.

 

DSC05101pop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo1CK

Witam!

 

Oczywiście, zlutowałem na nowo dwa styki i hula syrenka jak nowa ! Bez oddawania kasy mechanikom itp. :devil:

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...