Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obroty silnika


Gość maciej_pk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciej_pk

Witam!

Od paru dni jestem właścicielem Nissana Qashqai 1.6 z silnikiem benzynowym. Czy normalne są obroty silnika rzędu 3000 przy 100 km/h czy 3500 przy 120 km/h na piątym biegu? Mam wrażenie jakby przydał mu się szósty bieg. Może te silniki mają taką charakterystykę. We poprzednim samochodzie (Ford Fusion) silnik kręcił się na niższych obrotach. Jeszcze jedno, czy drążek zmiany biegów zwykle pracuje tak głośno?

Pozdrawiam!

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to zupełnie normalne a tu masz racje nawet czy 1.6 szóstka by się przydała na trasę, co do skrzyni biegów faktycznie pracuje dość głośno temat kilkakrotnie poruszany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwylezol

No to mogę (chyba :) ) spać spokojnie.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam!

Potwierdzam, takie obroty to norma! Silnik ma taką charakterystykę i koniec.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90-100 km/h to 2,5-2,8 obrotów. mam 1,6 i wydaje mi się mułowaty dojście do prędkości podróżnej szybko, wymaga depnięcia, cholernie tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90-100 km/h to 2,5-2,8 obrotów. mam 1,6 i wydaje mi się mułowaty dojście do prędkości podróżnej szybko, wymaga depnięcia, cholernie tego nie lubię.

Jest mułowaty na niskich obrotach, jak ma jechać to trzeba go wkręcić (zredukować bieg i jazda). Tylko wtedy jest głośny i żłopie paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...