Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie P12 1,8 benzyna z 2002 r


jac-sar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno na Niemieckiej autostradzie przy prędkości 160 km/gdz spalanie wyszło mi 16 litrów a kolegi Ford Mondeo w tych samych warunkach i też z silnikiem 1,8 wyszło mu 9 litrów czy to normalne a już w Polsce przy prędkości ok 130 km/gdz spalanie rzędu 10 litrów po mieście mieszczę się w ok 9 litrach czy wy też tak macie czy potrzebna jakaś dodatkowa regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podroz 4 osoby na trasie Polska - Anglia, do tego obciazonym samochodem, predkosc około 90 mil/h (czasem 100, czasem 80) - spalanie wyszlo wg komputera coś około 8.5 l/100km. 3 osoby na lotnisko po autostradzie w UK - razem 300 kilometrow, predkosc srednia około 120 km/h to spalanie 6-6.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pragnę się przywitać. Więc: cześć. Jeśli chodzi o spalanie, co prawda P12 mam od 2 dni ale obserwuję spalanie. Na trasie A4, przy prędkości 130 km/h, spalanie 12,2 l/100 km na lpg. Po mieście spalanie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Niemieckiej autostradzie przy prędkości 160 km/gdz spalanie wyszło mi 16 litrów a kolegi ...

 

No cos jest nie tak. Na Wegrzech dokrecilem do 170 km/h z czterema osobami + klima. Spalanie bylo ok. 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odczytami spalania wyświetlanymi nie ma co się sugerowac w roczniku 2002 i raczej później też. Ja jak jeżdzę spokojnie spalanie niskie i tak przejeżdzę z np:1.000km to później wyświetlane spalanie ani drgnie jeśli będę jeździł w korkach czy po 180km/h, no chyba że po długim czasie takiego jeżdzenia. Najlepiej zresetowac odczyt i spalanie ujawni się po przejechaniu parunastu km.

Najlepszym sposobem przeliczania spalania to zalac do pełna i potem przy następnym tankowaniu do pełna przeliczyc spalanie do ilości przejechanych km na kalkulatorze.

Nawet na komórki są darmowe programy, gdzie wpisujemy litraż tankowania i ilośc km przejechanych, a wynik jest wyświetlany i zapisany w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie coś nie tak z moim samochodem

czy ktoś zna może dobrego speca w Gliwicach lub na slsku

znajcego te silniki bo z tego co czytałem to silników 1,8 benzyna

jest dosyć mało pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogolnie niestety 1.8 lubi duzo spalic przy predkosciach powyzej 120km/h.

Ale to co u ciebie to juz chyba przesada.

 

U mnie wyglada to mneijwiecej tak przy jezdzie ze stala predkoscia.

 

60km/h - 5.5 l/100km.

80km/h - 6 l/100km.

100km/h - 7 l/100km.

120km/h - 8 l/100km.

140km/h - 10 l/100km.

160km/h - 12 l/100km.

170km/h - 13 l/100km.

 

Ogolnie powyzej 120 zaczyna sie robic bardzo nieekonomicznie.

Pamietam ze moim poprzednim autem (mondeo mk3 1.8) Przy predkosciach rzedu 180km/h spalanie wychodzilo pomiedzy 10 - 11 litrow. A do 160km/h nie bral wiecej niz 9. Pod tym wzgledem primera jest duzo gorsza.

Zato po miescie przy normalnym stylu jazdy moja zuzywa okolo 9 l/100km podczas gdy mondeo bralo okolo 11 przy takimsamym stylu jazdy.

Edytowane przez CiniO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że 1.8 lubi dużo spalić bo to nie do końca jest prawdą

U mnie jazda po mieście to średnie spalanie ok 9.5 do 10.5 l/km (tylko miasto)

Natomiast na trasie przy prędkościach do 130km/h nie spalił mi więcej jak 7.5 litra

W zeszłym roku na trasie ok 1500km przez niemieckie autostrady + Szwajcaria alpy + Włochy i Francja spalanie w tamtą stronę wyszło 7.1 litra w drodze powrotnej 7.2l (każde tankowanie pod korek tak że nie sugerowałem się spalaniem pokazywanym przez komputer)4 osoby i bagaże klima załączona cały czas. Wynik jak dla mnie całkiem w porządku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość krysztek89

witam jak bylem w niemczech primera 1.8 kombi w automacie to przy jezdzie tak 160-170 w 4 osoby spalila mi 16 litrow lpg ale juz w polsce wszystko wrocilo do normy 12l/100km:P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem lipca byłem nad morzem. Spalanie na trasie Katowice - Gdańsk wyszło mi 6,85l/100km (sprawdzane po zalaniu pod korek). Silnik 1.8 benzyna PB95. Jazda spokojna od 80-130km trasa mieszana, bo i autostrada, miasta, światła, drogi szybkiego ruchu. Bagażnik cały zapakowany, 2 dorosłe osoby + 1 dziecko 3 lata.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dziki-toy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdrze na gazie i ;jesli corka jezdzi to na 40l gazu robimy okolo 370-400 km,natomiast jak ja to co najwiecej 350km.Wiec i sila i szybkosc nacisku na pedal gazu ma duze znaczenie no i czeste uzywanie hamulca tez powoduje zwiekszenie spalania. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie coś nie tak z moim samochodem

 

 

może sonda się skończyła i wystarczy wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

sproboj odlaczyc aku na noc, potem zapal silnik i niech pochodzi jakis kwadransik bez dodawania gazu...

jak to nie pomoze to wysle ci adres goscia z tarn. gor - dobry i tani spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś ciąłem autostradą 140km/h i komputer pokazał mi średnią spalania 0l/100km (po 50km). Potem oszczędnie przejechałem 150km i spalanie spadło do 8,1l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po kolejnej dlugiej trasie upewniam sie, ze tak do okolo 120 km/h / 3k obrotow jest dosc ekonomicznie. Choc duzo tez zalezy od obciazenia. Jak przelicze rachunki (tankowania pod korek) to wrzuce sprawozdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam do 3 tys. obr./min spalanie jest wmiare ekonomiczne poźniej juz tylko wir w baku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

heh czytam i uwierzyć nie mogę

primera p12 sedan 1.8 instalacja stag 300+ / hana czerwone / jakiś dobry parownik do 150KM

przebieg 95KKm świece zmniejszone pod gaz 0.7mm

LPG tankowane zawsze na orlenie wyniki podane wg przeliczenia rzeczywistego dystanse min 150km

175-185km/h - 15L - 5,5Krpm

120-130Km/h - 10L - 3,5Krpm

80-90Km/h - 11,7L -2,5-3Krpm

miasto 12,5L

 

próbowałem wszystkich technik i najmniej udało mi się spalić w mieście ~9L ale to ciężko jazdą nazwać wszystkie matizy na mnie trąbiły.

 

i teraz pytanie co w takim może być zepsute ?! mapa wygląda praktycznie od założenia idealnie instalacja dobra, próbowałem trochę bardziej bogato to wychodzi 13,5-15L po mieście po zubożeniu przy wyższych prędkościach wyskakuje błąd chyba 174 (mieszanka za uboga).

jeszcze dodam że oleju nie bierze a mój styl jazdy można by nazwać rodzinnym zwykle wciskam gaz lekko max 1/3 położenia biegi zmieniam przy ~2,8Krpm tak żeby nie spadało poniżej 1,5Krpm auto po mieście jeździ na dystansach ~10km i wszystkie wyniki były liczone w lecie.

co wy na to gdzie można jeszcze zaglądnąć w celu polepszenia spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Niemieckiej autostradzie przy prędkości 160 km/gdz spalanie wyszło mi 16 litrów a kolegi Ford Mondeo w tych samych warunkach i też z silnikiem 1,8 wyszło mu 9 litrów czy to normalne a już w Polsce przy prędkości ok 130 km/gdz spalanie rzędu 10 litrów po mieście mieszczę się w ok 9 litrach czy wy też tak macie czy potrzebna jakaś dodatkowa regulacja

powiedz koledze aby cie nie oszukiwal wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...