Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16 FL] antena dachowa? jak zdemontowac? :)


Gość raVonline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raVonline

chcialem skorzystac z myjni automatycznej, :oops:

i tu pojawil sie problem... jak sciagnac antene dachową w mojej almie?

czy mozliwe jest to ze jest ona nie demontowalna?

probowalem "na sile" odkrecic ale nie wychodzi, dziwne bo nawet mam problem z ustawieniem jej kąta nachylenia :shock:

antena jest umieszczona z przodu na dachu - jest krótka i czarna 8)

autko mam z samego konca 2002r. :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popierwsze to szkoda ładnego lakieru na myjnie automatyczne. Stare szczotki porysują lakier. Wracając do anteny. Jest ona demontowana i faktycznie ciężko się odkręca. Ja tylko raz próbowałem u siebie odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem, ta sama Almerka. Ani tej francy zlozyc, ani zdemontowac nie moge. Ja juz prosilem forum o pomoc, ale bez odzewu. Jak probowalem ja demontowac to samochod sie ruszal a antenka w miejscu. U mnie byla ulamana. Z sytuacji wybrnalem w ten sposob, ze kabelek polutowalem a bacik przykleilem na super klej. Dziwi mnie tylko jedno. Jesli nawet zasniedziala to przy duzym nacisku powinna sie polozyc na dach. A tu nic, nawet nie drgnie. Zeby bylo wiadomo choc tyle, od czego zaczac, co pierwsze rozkrecac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

co do lakieru... to fakt automat katuje lakier.. ale czasami nie mam czasu na reczna i dlatego pytam...

 

heh ogolnie to milo slyszec ze nie tylko ja mam ten problem

bo szczerze mowiac to glupio mi bylo pytac na forum o tak blacha sprawe 8)

ja takze jak probuje to ruszam samochodem a antena nie drgnie :oops: syf :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej antenie wyglada jak by na nakretce byla blokada nie pozwalajaca jej sie skladac. Czytalem na forum ze ktos staral sie to zdemontowac to zerwal gwinty i zostawil. Wydaje mi sie ze jedyne wyjscie to bosh i uciecie przy dachu. Ale jak dla mnie zbyt radykalne wyjscie i strach ze zostane bez radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

ostatnio jak bylem w ASO to widzialem ze aktualnie sprzedawane almery maja taka (cienką) dluzsza antene... moze rzeczywiscie nasze są na stałe.. ale jak tak to jest ładny bezsens... w ksiażce mam napisane aby ją odkręcic normlanie :) ale na rysunku jest właśnie ta dluga cienka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ogolnie to milo slyszec ze nie tylko ja mam ten problem

bo szczerze mowiac to glupio mi bylo pytac na forum o tak blacha sprawe 8)

ja takze jak probuje to ruszam samochodem a antena nie drgnie :oops: syf :/

 

Zgłaszam się jako kolejny z antenowym problemem (N16 FL), hehe też mi było głupio pytać o takie coś na forum. Gratuluje odwagi raVonline ;-)

 

Przy okazji popytam jednak w ASO, co oni radzą w tej kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline
hehe też mi było głupio pytać o takie coś na forum. Gratuluje odwagi raVonline ;-)

Przy okazji popytam jednak w ASO, co oni radzą w tej kwestii...

 

wydaje mi sie ze od tego jest właśnie forum... dlatego pytam

heh i Witam serdecznie w klubie nieeeeeodkrecalnych anten :lol:

daj znac co powie ASO ja takze zapytam jutro bo maja mi wymieniac lampy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

pytalem dzisiaj w ASO... podobno jak antena która przez dlugi czas nie byla odkrecana to moze byc klopot i czasem lepiej nie probowac :) bo sam drut to 180zl w ASO :) ale zawsze pozostają kobinerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteśmy przy antenach to (nie urażając kolegów) z tą anteną z przodu na dachu troszke nissan dał plame, antena w tylnej części dachu bardzo fajnie sie prezentuje. To jest tylko moje zdanie. Czy uważacie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, nie wiem o co chodzi,

 

przy mojej antenie mogę regulować kąt nachylenia i swobodnie odkręcić. to samo w mikrze

 

może jakiś syf tam wpada i plokuje mechanizm?

 

wiem, że kiedyś używało się ropy do poluzowywania ale chyba wd40 powinien wystarczyć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamieniłem się z sąsiadem na antenki.

W jego funkel nówce Pandzie strasznie świszczała antena, aż w środku było słychać. Przykręcił z Almery i ma ciszę. A jego antena u mnie nie hałasuje, może jest pod innym kątem.

Z odkręceniem nie było problemów, w końcu to Almera z najlepszego rocznika, 2000 ;) 8)

Ale trochę nieswojo się czuję...mam kawałek Fiata na swoim Nissanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę nieswojo się czuję...mam kawałek Fiata na swoim Nissanie :D

 

Włoskie jest piękne :D

 

Chyba Włoszki są piękne. Wiem co mówię - jeździłem Fiatem :cry:

Włoszki niestety żadnej nie poznałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś światełko w tunelu. Pełnią szczęścia by była możliwość zobaczenia na zdjęciu gdzie się złapać kombinerkami. Ja próbowałem w wielu miejscach bezskutecznie. Boję się zerwania gwintu i całkowitej straty anteny. A jeszcze jedno pytanie - czy po odkręceniu jest to jakiś typowy gwint pozwalający na wkręcenie każdej innej anteny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...