Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowe dzwięki silnika przy ruszaniu


Gość mietas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na początek witam wszystkich serdecznie - jestem nowy na forum.... notes 1.4 czy zimny czy gorący przy ruszaniu wysyła dziwne dźwięki z prawej strony silnika. Byłem na kanale ale tam jest wszystko ok - wizualnie. Przy zaniżeniu prędkości i dodaniu ponownie gazu dźwięk się pojawia na każdym biegu.Auto ma 1,5 roku i dziwi mnie taki rumor.proszę o pomoc w tym temacie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz ten dźwięk jak możesz,moze to być pasek,łożysko rolki,alternatora,możliwości jest wiele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczenie, brzęczenie, klekotanie, cykanie itd :whistle: - użyj jakichś określeń na to co słyszysz, określ w miarę dokładnie miejsce, z którego dochodzi i natężenie (bardzo głośno, cicho. ledwie dosłyszalnie itp) a jeszcze jak podasz częstotliwość (powoli, szybko, b,szybko) to będziemy mogli poteoretyzować :blink: :blink: :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz ten dźwięk jak możesz,moze to być pasek,łożysko rolki,alternatora,możliwości jest wiele....

[/quot dżwięk jak wibracja tępej plastikowej osłony, ale to wydobywa się z korpusu silnika. Wykluczam pasek,łożyska.jak silnik jest mocno dociążony jak byś ruszał pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''wibracja tępej plastikowej osłony''

rozumiem,że w twojej ocenie wpada w wibrację jakiś element i wydaje dźwięki - szczególnie przy zwiększaniu obrotów - piszesz, że przy obciążaniu silniku. Zacząłbym od rzeczy elementarnej - sprawdzenia mocowania poszczególnych elementów osprzętu i wszystkiego co siedzi pod maską. Czy u Ciebie jest ta plastikowa maskownica na silniku? Warto sprawdzić, czy jest dobrze przykręcona. Poza tym sprawdziłbym plastikową osłonę paska osprzętu, mocowanie zbiornika spryskiwacza, puszkę filtra powietrza itp. W samym silniku - jego wnętrzu nie ma raczej nic, co by generowało "plastikowe dźwięki". Może to pasek napędu osprzętu? - on siedzi przy bloku silnika i często potrafi wydawać dziwne odgłosy

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dźwięk pojawia się na każdym biegu może to być również wina wydechu...czasami mamy wrażenie że to gdzieś z drugiej strony a to może być wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie - warto obejrzeć miejsce połączenia dwururki z kolektorem i cały wydech - wieszaki, osłony termiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pokajoke

Jestem niemal pewien że to osłona termiczna rury wydechowej, taka profilowana blacha w srebrzystym kolorze.

Dokręć albo każ dokręcić i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego też pisałem o wydechu bo wiem jak potrafi mylić swoimi odgłosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego też pisałem o wydechu bo wiem jak potrafi mylić swoimi odgłosami.

jestem wkuty - sprawdziłem poszczególne elementy - wszystko dokręcone , pasek ok.osłony termo. ok poduchy ok . na postoju praca ok. przy wkręcaniu na obroty na jałowym ok.podczas ruszania - rytmiczne , dobrze słyszalne , do 3 tyś. obr. wibracje a powyżej 3 tyś. ok .pozdro. poprzednia almerka to była spoko 97 rok dobra robota żadnych potów ani wycieków - to był majstersztyk tyle że podupadła wiekowo.pozdro. a swoją drogą - ciekawe co panowie w aso. o wynikach poinformuję Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na jałowym nic się nie dzieje tylko podczas ruszania, to wychodzi na to, że to nie silnik, tylko coś z przeniesieniem napędu. Może przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem to samo jeśli masz klimę to odkręciła się jedna ze śrub mocujących sprężarkę do bloku silnika jest w trudno dostępnym miejscu mnie wyszło po 3miesącach jazdy samochodem niestety to są usterki montażowe.Najłatwiej dostać się do tych śrub z kanału

Powodzenia myślę że to będzie właściwa diagnoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem to samo jeśli masz klimę to odkręciła się jedna ze śrub mocujących sprężarkę do bloku silnika jest w trudno dostępnym miejscu mnie wyszło po 3miesącach jazdy samochodem niestety to są usterki montażowe.Najłatwiej dostać się do tych śrub z kanału

Powodzenia myślę że to będzie właściwa diagnoza

O widzisz coś nowego! Tego jeszcze nie przerabialiśmy na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak myślę, że gdyby to była śruba od sprężarki, to efekt były także słyszalny na biegu jałowym. A tu mamy sytuację, że tylko podczas jazdy są te "plastikowe" wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O widzisz coś nowego! Tego jeszcze nie przerabialiśmy na forum!

Tak - diagnoza jest właściwa , są to niedokręcone śruby mocowania agregatu klimy do korpusu silnika . Są trzy i wszystkie były delikatnie obluzowane. Wzrokowo trudno to ocenić ale klucz 12 łamany zrobił swoje. Wszystko wróciło do stanu pierwotnego.Serdecznie dziękuję za trafną diagnozę i pozdrawiam . Mietas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - diagnoza jest właściwa , są to niedokręcone śruby mocowania agregatu klimy do korpusu silnika . Są trzy i wszystkie były delikatnie obluzowane. Wzrokowo trudno to ocenić ale klucz 12 łamany zrobił swoje. Wszystko wróciło do stanu pierwotnego.Serdecznie dziękuję za trafną diagnozę i pozdrawiam . Mietas. :)

 

możesz zrobić fotkę lub opisać miejsce tych śrub?

 

ponawiam :)

 

Czy może ktoś przynajmniej opisać te śruby.. miejsce... o fotce nie wspomne :)

Jutro chce podjechać na kanał aby obczaić czy przypadkiem to one nie tworza u mnnie dziwnego brzęczenia podczas ruszania.

Coś tak jakby wpada w rezonans i tak hmm... jakby to opisać drga plastikowo jakby

Edytowane przez dbdariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić fotkę lub opisać miejsce tych śrub?

 

ponawiam :)

 

Czy może ktoś przynajmniej opisać te śruby.. miejsce... o fotce nie wspomne :)

Jutro chce podjechać na kanał aby obczaić czy przypadkiem to one nie tworza u mnnie dziwnego brzęczenia podczas ruszania.

Coś tak jakby wpada w rezonans i tak hmm... jakby to opisać drga plastikowo jakby

Agregat klimy jest pod alternatorem - lewa strona silnika patrząc od przodu auta. Dokręcenie śrub tylko z kanału. na zdjęciu widać tylko dwie śruby - trzecia jest nad agregatem od strony paska napędowego. Powodzenia w dokręcaniu - pozdo.

post-44724-0-66907600-1308556095_thumb.jpg

post-44724-0-49640000-1308556136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znalazłem te śruby no i niestety były dokręcone więc usterki nie wyeliminowałem.

Byłem natomiast w serwisie wymieniając łączniki zgłosiłem problem.

 

Gość szukał szukał szukał przyczyny.

Jedna rzecz, którą zauważyliśmy to blaszka spod tłumika, taka jakby aluminiowo blaszana osłona nad tłumikiem, która przechodzi wzdłuż samochodu nie miała śruby.

Dodalismy śrubę.

Ale i tak blacha wg nas na końcach drgała.

Mechanik dodał uszczelki gumowe i jakoś to przyłapał no i blacha na pewno nie drga.

 

Szukaliśmy dalej no i jedyna rzecz, która nam przychodziła do głowy to te plastiki po prawej stronie obok nadkola ... właśnie pod sprężarką klimy.

No ale w sumie jako tako to się trzymało no i nie było się do czego doczepić.

 

EFEKT:

------

metaliczne brzmienie wyeliminowane

dziwne plastikowo (gumowe) głuche brzmienie nadal istnieje z prawej strony.

 

Dla testów pod te plastiki włożyłem szmatę, aby być pewnym że to nie te plastiki.... no i niestety to nie to.

 

Dlatego też mechanik powiedział.. trzeba czekać aż zacznie głośniej wydobywać się.... wtedy będzie można zlokalizować.

 

 

------------------------

No i jestem nadal niezadowolony :)

 

 

Dla przypomnienia:

--------------

Podczas wolnego ruszania.... coś z prawej strony wchodzi w dziwny nieprzyjemny rezonans (brzmi to tak troche jakby plastik uderzał w gumę). Czy u was też tak jest?

Edytowane przez dbdariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,a pisałem wcześniej o odgłosach z wydechu,rzucaliśmy tematem osłon termicznych.

Co do tego dźwięku,to spróbuj się umówić z jakimś diagnostą na stacji,wiedź na rolki przodem i niech próbuje kręcić.W tedy spróbujcie to zlokalizować ,może się uda?A może to osłona przegubu gdzieś delikatnie haczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,a pisałem wcześniej o odgłosach z wydechu,rzucaliśmy tematem osłon termicznych.

Co do tego dźwięku,to spróbuj się umówić z jakimś diagnostą na stacji,wiedź na rolki przodem i niech próbuje kręcić.W tedy spróbujcie to zlokalizować ,może się uda?A może to osłona przegubu gdzieś delikatnie haczy?

 

może choć stawiałbym na coś innego... ale póki co się poddaję :)

Najlepej to chyba do aso podjechać tam pewnie najszybciej to by zlokalizować (gdyby był taki już przypadek)

 

Byłem w ASO:

-----

gość stwierdził, że te silniki tak mają i to normalne... choć wierzyć mi się nie chce :)

Edytowane przez dbdariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę inny przypadek, ale też były dziwne odgłosy - nie tylko przy ruszaniu.U mnie też coś brzęczało pod samochodem i a przy załączaniu klimy wszystko wpadało w rezonans taki, że inni się oglądali. Ale działo się to przy pewnych obrotach, często przy "wolnych". Przy okazji corocznej wymiany czynnika w klimatyzacji sprawdziliśmy co się dzieje. Okazało się, że metaliczne brzęczenie to taka blaszana osłona wokół tego pierwszego fragmentu rury - zaraz przy silniku. Dodatkowo, okazało się, że wyrobiła się też taka mała guma, na której podwieszony jest cały wydech w przedniej jego części - to powodowało ten straszny rezonans przy załączonej klimie. Osłona została zamocowana za pomocą obejmy a gumka naprawiona "domowym" sposobem za pomocą innej dodatkowej gumki podłożonej pod tamtą. Teraz słuchać tylko załączanie sprężarki klimy, która czasem wpada w jakiś rezonans, ale nie jest on tak wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...