Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki interfejs do 2.2 dCi?


csm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ELM327 zatańczy z almerą 2.2 dCi z 2003? Pytam, bo jak czytam opisy, to działa on niby z dieslami, ale po 2004, stąd moja niepewność, a nie chciałbym w błoto pieniędzy wyrzucić.

 

Przy okazji: czy te obsługujące go programy nie mają problemu z Windowsem 7?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM nic nie da, do Ciebie musi iść DDT2000 i fejs pod niego, musiał byś się podpiąć u kogoś i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

csm, jaki masz typ silnika??? (czy jest to G9T)??

A jak to sprawdzic? Nie jest czasem tak, ze w almerze/primerze jezdzi jeden rodzaj 2.2 dCi?

 

Ponawiam pytanie - jaki interfejs bedzie wlasciwy do diagnozowania almery/primery 2.2 dCi z 2003? Niestety nie mam gdzie sprawdzic, ktory z wariantow jest odpowiedni, wiec wolalbym wiedziec zanim zamowie na darmo.

 

Jesli ktos pomyslnie diagnozowal ten silnik, to prosze o odpowiedz. :)

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Odswieze:

 

2.2 dCi 2003. DDT2000 nie dziala. Nie laczy sie. Wyswietla takie bledy:

Injection - DDCR - BEA6 - v3.2 Com error (No reply for request '81' (retry count = 3))

Init error (2000) : No reply for request '81'

 

Interfejs poprawnie zainstalowany i dziala z innymi autami (sprawdzone z Renault Laguna kolegi - skanuje jak nalezy i mozna kasowac bledy). Z moja almera nie trybi. :( Probowalem zmiane portow COM, zmiane predkosci itp itd.

 

 

Pozostaje ELM327?

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "widzi" moduł sterowania silnikiem ???

Próbowałeś pozmieniać w builderze protokoły komunikacji w module silnika???

Napisz jaki moduł sterowania silnika wybrał program do komunikacji z twoim autkiem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po lewej stronie w grupie ECM - Engine Control Module mam do wyboru:

DDCR - BEA0 a BEA5 - v2.1

DDCR - BEA6 - v3.2

DDCR - BEA7 - v5.0

 

Jak klikne na kazde z nich dwa razy, to po prawej pokazuje mi sie diamencik, ale jak go klikne dwa razy i dam select, to nizej w logu wyskakuja bledy takie jak podalem w poprzednim poscie.

 

 

Nad ECM jest do wyboru jeszcze CAN, ale jak sie go kliknie dwa razy to po prawej pokazuje sie jedynie CAN z czarnym znakiem zapytania.

 

To wszystko sie tak samo wyswietla jak tylko podepne kabel do komputera, nie podpinajac do auta, wiec wychodzi na to, ze to sie w ogole z autem nie laczy...

 

Nie probowalem zmieniac w builderze protokołów komunikacji w module silnika i szczerze powiedziawszy nie wiem o co chodzi. Bylbym wdzieczny za jakies wskazowki, bo bazuje jedynie na tutorialach znalezionych w internecie.

 

Jedyne co zmienialem to wybor roznych portow COM i roznych predkosci - probowalem na 1024 i 512.

 

Dzieki za odpowiedz bo w temacie od dawna sie nic nie rusza, a nie ukrywam, ze zalezy mi na jakichs poradach zeby to zaczelo tanczyc jak nalezy. ;)

 

                   

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No właśnie - co z tym tematem, bo mam identyczne objawy:

Com error (No reply for request '81' (retry count = 3)

a w zakładce Identification :

Error : 2000 Description: 'No reply for request '81' (retry count = 3)

 

Almera N16 z 2003 roku.

Port COM 1

Czegoś tu brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Nie ma problemów z komunikacja z silnikiem 2.2 dCi, który jest montowany w X-Trailu T30 z 2006 roku. Ale tu jest japoński silnik z serii YD. Nie wiem jak to wygląda z silnikami w Almerze. O ile się orientuje w nissanie były montowane także silniki 2.2, ale dostarczane przez Renault'a - seria GxT (G8T, G9T), jednak w których to było modelach tego nie wiem. Być może właśnie takie były w almerach

 

Do komunikacji z X-trail'em używałem interfejsu ELM327 bluetooth, a jako klienta aplikacje Torque (Android) i ScanMaster-ELM version 2.1 (Windows XP)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...