Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blokowanie drzwi- centralnego


JerzyR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy można coś zrobić aby centralny zamek zamykał drzwi po ruszeniu albo po włączeniu silnika. Czy skazani jesteśmy na ręczne zamykanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli dużo jeździsz sam możesz też włączyć superblokadę, która po jednokrotnym naciśnięciu przycisku otwierania na pilocie otwiera tylko drzwi kierowcy, a po drugim otwiera wszystkie drzwi, ja osobiście uzywam i sobie chwalę, owszem, trzeba 2 razy na pilocie naciśnąć guzik, żeby otworzyć wszystkie drzwi, ale to nie problem.

Tylko, że potem (na przykład po włożeniu bagażu) trzeba albo zamknąć kluczykiem i ponownie jeden raz nacisnąć guzik otwierania, albo zamknać od wewnątrz tak jak napisał to Dar.

Można tez, jeżeli jeździsz sam, jakieś mniejsze bagaże wrzucić na przednie siedzenie pasażera (tylko nie za dużo bo czujnik obciążenia jest dosyć czuły), lub przed siedzenie pasażera. I wtedy nie ma konieczności otwierania drzwi tylnych lub bagażnika drugim naciśnięciem przycisku na pilocie.

 

Nie wiem też czy wszystkie wersje Notka posiadają opcję superblokady.

 

Co do procedury włączania w instrukcji jest to szczegółowo opisane, w wolnej chwili podam stronę, bo instrukcja w pojeździe sobie lezy pod siedzeniem pasażera, jako lektura na korki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli dużo jeździsz sam możesz też włączyć superblokadę

 

Chyba jest to we wszystkich Note. Prawdę mówiąc próbowałem używać tzw. trybu antynapadowego centralnego zamka ale stwierdziłem, że praktyczniej i łatwiej jest wcisnąć przycisk przy hamulcu ręcznym zwłaszcza, że przy częstym użytkowaniu samochodu wchodzi to w krew i robi się to niemal odruchowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy można coś zrobić aby centralny zamek zamykał drzwi po ruszeniu albo po włączeniu silnika. Czy skazani jesteśmy na ręczne zamykanie?

A ja jak mi się 207 sam zamykał po ruszeniu to kombinowałem jak to wyłączyć :D

Niestety, w Nissanie chyba nie ma takiej opcji, może jakby podjechać do jakiegoś specjalisty np. od alarmów samochodowych (W Peugeocie drzwi miały tę opcję wtedy, gdy był fabryczny alarm) to coś by poradzili. Tylko że jakiekolwiek przeróbki w tym zakresie mogą skutkować utratą gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samozamykanie zawsze wcześniej czy później kończy się tym, że auto się zamknie a kluczyki pozostaną w środku :dribble: już to kiedyś przerabiałem. Mnie stan jaki ma miejsce w note odpowiada - ja rządzę autem a nie ono mną :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak centralny blokuje drzwi po przekroczeniu 20km/h to raczej nie zostawi się kluczyków wewnątrz bez kierowcy:) Tak mam w Hyundai i30cw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...