Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

coś kapie z klimy


Gość zilion89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zilion89

witam, jestem zielony w temacie więc proszę o pomoc, dzisiaj jechałem primerką (klima włączona na 18stopni, bo chyba mniej nie da się ustawić) i dojeżdzając do domu, postanowiłem sprawdzić czy mam wszystkie płyny w zbiorniczkach, nie gasiłem auta, otworzyłem maske, sprawdzam i teraz moje pytanie, od prawej strony, w sumie to chyba na podszybiu jeśli to się tak nazywa, jest mały otworek, nie wiem jak dokładnie opisać to miejsce, w kazdym razie miałem cały czas włączoną klime, i z tego otworka co jakis czas coś kapie, akurat spadając krople padają na prawą półośke, jeżeli ktoś ma primere to na pewno wie o czym mowie, i o którym miejscu mowie, i teraz moje pytanie, czy to woda skroplona z klimy kapie i nie przeszkadza to w niczym, i mozna z tym jeździć bo to normalny objaw ( to mój pierwszy samochód z klimą) czy coś jest nie tak, bo to kapanie to coś złego, proszę o radę, jak mowie, jestem zielony w temacie klimatyzacji itd. kapiący płyn jest przezroczysty, raczej nie jest to zaden płyn typu hamulconwy itd, bo wwszystkie płyny w zbiorniczkach mam a normie, i kolejne pytanie, czy jechać do serwisu klimy zeby mi posprawdzali wszystko czy działa, czy dac spokoj, klima nawet przyzwoicie chłodzi, mam ustawione na 18stopni, a nawiew na twarz i nogi, nie wiem czy to najlepsze ustawienie zeby chłodzić całe auto, z góry dziękuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kapie woda skroplona i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, u mnie tez kapie z tego otworu. Normalna rzecz ze z klimy sie skrapla, a otwor wlasnie sluzy do odprowadzenia tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zilion89

dzięki wielkie koledzy za odpowiedź, pozdrawiam!! jeszcze chciałem zapytac, jakie jest optymalne ustawienie pokręteł żeby jak najszybciej schłodzić auto? na twarz i nogi, twarz czy na szybe np itd, moze macie rozeznanie, i tak na marginesie ile więcej autko spali, jeżdząc na klimie na trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze ustawiałem na nogi i twarz, co do spalania to do litra w górę będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zilion89

jedno pytanie mnie nurtuje, samochód sprowadziłem z belgi w tamtym roku, zastanawiam się nad tym, czy w razie gdyby instalacja miała nieszczelności i płyn gdzieś uciekał, czy jest możliwość zatarcia sprężarki od kllimy, czy jest jakiś czujnik który w razie czego wyłaczy klimę zeby nie doszło do uszkodzenia, jeśli klima chłodzi elegancko czy warto jechac na serwis żeby sprawdzili jej stan? nie widzę nigdzie nieszczelności (samochód stoi w garazu, zaglądam pod niego często i wszystko ok) ale pytam profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czujnik, jak bedzie za malo czynnika to klima sie nie zalaczy, jest czujnik cisnienia w osuszaczu. Jak wszystko ok, chlodzi i sie zalacza to nie ma potrzeby jechac do serwisu, ale to twoja decyzja. Ja zeby najlepiej schlodzic to ustawiam pokretlo na twarz.

 

ale to tylko chwilowo, pozniej przestawiam na szybe zeby sie nie przeziebic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...