Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia Biegów - nie mogę wrzucić biegu


Gość motionart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość motionart

Problem jest tego typu. Wczoraj wjechałem do garażu i zgasiłem silnik. Czasem jak jeżdżę z 3 letnim synem, to ten chce posiedzieć za kierownicą. Tak więc zaciagnąłem ręczny, i dość niedbale zrzuciłem ze wstecznego na luz. Dzisiaj rano rozpoczął się dramat... Nie mogę ruszyć auta z miejsca.

Gdy auto stoi na luzie to tak jakby była wrzucona 5, mam do dyspozycji jeszcze dwie pozycje: 1, ktora zachowuje się jak 3 oraz 2 ktora działa jak 4 chyba. Nie mogę nic więcej wrzucić. Sprzęgło zdaje się jakby działało, bo gdy je delikatnie puszczam to auto pojeżdża. Mam przejechane ok 65000, jest to qq 1.6 benzyna ze skrzynią ręczną z napedem na 1 oś.

 

Proszę o szybką pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tego typu. Wczoraj wjechałem do garażu i zgasiłem silnik. Czasem jak jeżdżę z 3 letnim synem, to ten chce posiedzieć za kierownicą. Tak więc zaciagnąłem ręczny, i dość niedbale zrzuciłem ze wstecznego na luz. Dzisiaj rano rozpoczął się dramat... Nie mogę ruszyć auta z miejsca.

Gdy auto stoi na luzie to tak jakby była wrzucona 5, mam do dyspozycji jeszcze dwie pozycje: 1, ktora zachowuje się jak 3 oraz 2 ktora działa jak 4 chyba. Nie mogę nic więcej wrzucić. Sprzęgło zdaje się jakby działało, bo gdy je delikatnie puszczam to auto pojeżdża. Mam przejechane ok 65000, jest to qq 1.6 benzyna ze skrzynią ręczną z napedem na 1 oś.

 

Proszę o szybką pomoc!!

 

 

1. czy masz blokadę skrzyni biegów? Jeśli tak, to może ona coś tam miesza?

2. Zdejmuj delikatnie osłonę drążka i zobacz to tam słychać. To siedzi na zatrzaskach i można łatwo zdjąć. Nie bój się i uważaj, nie używaj giga siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motionart

1. czy masz blokadę skrzyni biegów? Jeśli tak, to może ona coś tam miesza?

2. Zdejmuj delikatnie osłonę drążka i zobacz to tam słychać. To siedzi na zatrzaskach i można łatwo zdjąć. Nie bój się i uważaj, nie używaj giga siły.

 

Nie mam blokady skrzyni.

Auto stoi w garażu, do pracy przyjechałem drugim. Będę mógł sprawdzić dopiero jak wrócę. Gdy zdejmę już osłonę, to co dalej? Jakie mam warianty? Poza tym miejscem, które wskazałeś, co mogę jeszcze sprawdzić lub gdzie grzebnąć? Mam nadzieję, że to nic poważnego: np. coś zeskoczyło lub się odpięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zadzwonić na Nissan Assistance? Przyjeżdżają, załatwiają, prowizji nie pobierają... :rolleyes:

 

Auto powinno być jeszcze na gwarancji, więc po co samemu szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zadzwonić na Nissan Assistance? Przyjeżdżają, załatwiają, prowizji nie pobierają... :rolleyes:

 

Auto powinno być jeszcze na gwarancji, więc po co samemu szukać?

zdecydowanie ASO...jesli auto na gwarancji to nie ma co samemu dumac/dlubac bo nic nie wymyslisz/zdlubiesz. Gdyby cos wal na priv bo...tak sie sklada ze mialem/mam podobny problem.

 

pzdr,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motionart

Aby dokonczyc i zamknac post - moze komus sie to przyda. Okazalo sie, ze wrzucila i zblokowala sie 5. Mechanik mowil, ze taka sytuacja nie powinna miec wogole miejsca, zawiodl wodzik. Na warsztacie auto stalo 3h, a za naprawe policzyl 300zl. Do warsztatu na niewielka odleglosc mozna auto scholowac na sprzegle, a na te wiekszą tylko lawetowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy to jest normalne, że stojąc na luzie, piąty bieg wchodzi lekko jak w masło, a jedyna i dwójka ciężko (reszta średnio)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest normalne, że stojąc na luzie, piąty bieg wchodzi lekko jak w masło, a jedyna i dwójka ciężko (reszta średnio)?

To zależy od tego jak ustawią się zębatki w skrzyni biegów, bywa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...