Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11.144 grzeje się (instalacja gazowa)


Gość dropsikkk89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dropsikkk89

Witam. Mam taki problem ze swoją primerką. JAkiś czas temu zaczęła mi się grzać. Tzn sytuacja wygląda tak. Jadę 20-30 km czasami nawet 50 i wszystko jest ok. A czasami niewiem dlaczego jadę jadę i nagle temperatura na 100-110 stopni (przed czerwonym polem)zjadę na bok 30sekund i można jechać dalej czasami nawet w trakcie jazdy sama wraca do normalnego stanu. Częściej i szybciej robi to przy ostrzejszej jeździe kiedy ją przeciągnę do 5tys obrotów np na każdym biegu to po chwili temperatura skacze by za chwilę wrócić do stanu niekiedy trzeba się zatrzymać czasami sama wraca. Dodam jescze że wymieniłem czujnik temperatury.AAA i jeszcze jedno w momencie gdy temperatura skacze wentylatory są załączone. Wydaje mi się że to może być termostat bo moduł sterujący chyba wykluczam skoro wentylatory chodzą. Proszę o jakąś pomoc

 

AAA i oczywiście jeszcze dodam że to Primera 1.8 silnik:)

 

P.S Mam nadzieje że nie powielam tego tematu i że nikt o podobnym problemie nie pisał gdyż szukałem na forum dość długo i nie mogłem się doszukać. Także jeśli coś takiego było to sorry ale ja nie mogłem niczego się doszukać pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc jeśli takową uzyskam:)

 

P.S2 Wydaje mi się że nie ma to związku z instalacją gazową gdyż zaczęło mi się to dziać jakoś miesiąć dwa po założeniu instalacji.

Edytowane przez dropsikkk89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S2 Wydaje mi się że nie ma to związku z instalacją gazową gdyż zaczęło mi się to dziać jakoś miesiąć dwa po założeniu instalacji.

 

jak wcześniej było dobrze to niestety może to mieć związek z LPG a dokładnie z wpięciem reduktora w układ chłodzenia, powinien być wpięty równolegle do nagrzewnicy, czyli sprawdź u siebie jak masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dropsikkk89

jak wcześniej było dobrze to niestety może to mieć związek z LPG a dokładnie z wpięciem reduktora w układ chłodzenia, powinien być wpięty równolegle do nagrzewnicy, czyli sprawdź u siebie jak masz

 

 

 

tak sądzisz? jest to możliwe tylko czemu by nie grzał się od razu tylko po miesiącu i nie cały czas tylko czasami. Ale dzięki za podpowiedź każdy trop jest dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, wcześniej mogło być chłodniej, sprawdzenie termostatu też nie zaszkodzi, zrób fotę jak jest wpięty i będzie jedno wykluczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dropsikkk89

czekam właśnie za kuzynem i będziemy wywalać termostat zobaczymy czy to pomoże. Zapytam kuzyna o ten reduktor i zobacze co mi powie. Generalnie w weekend byłem na przeglądzie gazu i mówiłem gościowi który montował mi instalacje że się coś takiego dzieje lecz on powiedział że to nie powinno mieć wpływu (tzn instalacja) gdyż gaz powinien jeszcze silnik niby wystudzać. Wywalę ten termostat dziś i zobaczę efekt jak jutro do roboty pojadę jeśli nic się nie zmieni wrzucę fotkę tego reduktora:)

 

Mam nadzieje że to nie uszczelka pod głowicą ale wtedy chyba by się grzał nawet na postoju a on na postoju nic tylko w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony, jak by termostat był zablokowany, to moment miał byś temperaturę na czerwonym itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dropsikkk89

Chyba jednak termostat. Widać na tym zdjęciu że generalnie na całej tej miedzianej? rurce jest taki osad a na kawałku (kształt litery U)widać wytartą miedź więc wygląda na to że blokował się termostat. Mam taką nadzieję sprawdzę to jutro i dam znać co i jak. A co o tym sądzicie? zdjęcie po dodaniu jest mega rozmazane ale nie wiem czemu się tak stało mimo to widać tą część termostatu którą opisuję

 

nic z tego grzeje się dalej ;/ dramat! uszczelka pod głowicą albo pompa wody wg mojego kuzyna mechanika. Co waszym zdaniem?

post-23951-0-36256200-1306181989_thumb.jpg

Edytowane przez dropsikkk89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagle skakanie wskazowki nie musi oznaczac skoku realnego temperatury.. moze budzik oszukuje? dostaje jakies przebicie.. temperatura rosnie powoli i tez powoli opada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dropsikkk89

wlaśnie z kuzynem rozebraliśmy silnik reduktor wpięty poprawnie. wymiana uszczelki pod głowicą już drugi raz chyba mnie szlag trafi!! zastanawiam się nad wymianą silnika na 2 litry tylko zastanawiam się jakie to koszta są. Generalnie jestem załamany tym tematem i nie spodziewałem się tego po japońcu. Kur** siano na pierścionek zaręczynowy pójdzie w silnik jestem mega ściekły. Ile będzie kosztował silnik 2litry? i co by trzeba przerobić w aucie z 1.8 na 2.0? Czy to się opłaca? czy sprzedać to w piz*u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 na allegro ludzie kupowali juz za 800zł z anglika, ale to była podmiana z takiego samego. Przekładka z 1.8 na 2.0 to już grubsza impreza, tam pewnie jest sporo różnic, dlatego musiałbyś więcej części dokupić, ale co potrzeba to już musi ktoś mądrzejszy się wypowiedzieć. Wg mnie wymiana uszczelki będzie tańsza.

Czytałem kiedyś, że przy LPG jest bardziej prawdopodobne, że uszczelka padnie, ale na forum nie ma za wiele takich przypadków opisanych. Może ta instalacja nie jest dobrze założona? Może jazda pod czerwone pole na gazie tak szkodzi silnikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi raz remoncik bo pewnie glowica nie poszla na szlif i sprawdzenie szczelnosci!! moze byc lekko peknieta albo nierownaa i dmucha.. zrob raz a porzadnie.. nie kupuj najtanszych zamiennnikow uszczelki tylko kup drozsza z reinza np.. dokrecaj odpowiednim momentem i odpowiednim kluczem.. glowicy nie dmucha bez powodu pamietaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...