Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dwa pytania odnośnie aparatu zapłonowego


Gość kisiel_31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kisiel_31

Po regeneracji aparatu zapłonowego NISSAN PRIMERA P11 1.6 - auto bardzo się ciężko zbiera - kiedy jest ustawione na tych samych śladach przed awarią. Musi być przestawione prawie na max w kierunku kabiny, aby dało radę jechać. Aparat miał wymieniony czujnik, cewkę, moduł, palec, kopułkę. Wymieniłem przewody i świecę. Teraz filtr paliwa. Zuważyłem wyciek oleju spod aparatu? Czy to moze być przyczyną tego, że nie zbiera się tak jak wcześniej. Jak depnę gazu to autko też lekko się przydusza. Trochę pomogło przy wymianie przewodów i świec. Jak dojeżdżam do skrzyżowania nacisnę sprzęgło obroty szybko spadają lekko poniżej 500. Czy to jest normalne. Na biegu jałowyma mają ok 600-700. Byłem u dwóch mechaników, na czuja ustawiali zapłon i sugerowali, żebym jeździł na przestawionym na maksa i nie pakował się w koszty- bo nie ma sensu.

 

Drugie pytanie, kiedy jadę to przy około 3000 obrotów zaczyna mi warczeć coś spod maski po stronie kierowcy. Może filtr powietrza, którego nie wymieniałem od 3 lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie na czuja zapłonu może się wiązać z tym, że jeździsz na ubogiej mieszance co raczej silnikowi nie służy :) Ustaw gdzieś w warsztacie prawidłowo wyprzedzenie zapłonu i dopiero szukaj dalej, warczenie może być przyczyną łapania lewego powietrza ale także sto innych. Odpal, otwórz maskę, wkręć go na te 3000 rpm i posłuchaj gdzie warczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może filtr powietrza, którego nie wymieniałem od 3 lat.

Jeżeli przez te 3 lata prawie wcale nie jeździłeś to ok, ale jeżeli jeździłeś normalnie... To w ogóle bez komentarza. Wymień filtr i sam zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze bebechy aparatu sa zle ustawione.. albo oska sie przesunela przy wyciaganiu.. to jedyne opcje.. maszzle ustawiony zaplon.. jedz do mechanika niech go ustawi i powiedz ze rozbierales aparat. A olej gdzie sie leje? idealnie spod aparatu czy z laczenia z kopulka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kisiel_31

wydaje mi sie ze bebechy aparatu sa zle ustawione.. albo oska sie przesunela przy wyciaganiu.. to jedyne opcje.. maszzle ustawiony zaplon.. jedz do mechanika niech go ustawi i powiedz ze rozbierales aparat. A olej gdzie sie leje? idealnie spod aparatu czy z laczenia z kopulka?

 

 

Przy łączeniu z kopułką. Wydaję się, że masz rację. Podjadę do mechaniora, niech mi ustawi go porządnie. Filtr powietrza wymieniłem, przeczyszcę jeszce przepływomierz i przepustnicę. Jak to nic nie da, to jadę do mechaniora, albo poszukam na allegro. Na razie jakoś daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie leje przy laczeniu z kopulka to zle zregenerowales.. wkladales nowy simering? taki jak na forum jest w poradniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...