Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno Primery


Gość sopraniko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sopraniko

Witam.jestem tutaj nowym gościem. Mam prośbę do wszystkim posiadaczy Niassana Primery. Chcę kupic taką Primerę w kombi z roku 2000-2001 z silnikiem 2.0 benzyna i automatyczną skrzynią biegów.Proszę o poradę czy to dobry wybór .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry :D -chyba innej odpowiedzi się nie spodziewałeś :D

A swoją drogą powinno być tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99-chcesz-kupic-primere-p10-p11-p12-zapytaj-tu-i-tylko-tutaj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sopraniko

dzięki bardzo,właśnie taką odpowiedź chciałem usłyszeć. Boję się troche tej automatycznej skrzyni biegów,ale myślę ze będzie dobrze się sprawować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo,właśnie taką odpowiedź chciałem usłyszeć. Boję się troche tej automatycznej skrzyni biegów,ale myślę ze będzie dobrze się sprawować

 

Nie mam doświadczenia z automatami-coś musiałbym zrobić z prawą ręką...bo nie wiem czy z przyzwyczajenia by powietrza nie wachlowała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drongoo

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest aż tak prosta jak ją podali koledzy. Chyba że jak wspomniał jeden z nich nie mają pojęcia o czym piszą. Nissan ma dość dziwną politykę jeśli chodzi o modele i akurat kombi różni się znacznie od innych wariantów, np. sedana. To będzie miało wpływ na dostępność a przede wszystkim cenę części zamiennych. Patrząc dalej, model z silnikiem 2.0 jest konstrukcją specyficzną, mam tu na myśli np. koszty naprawy. Są one o wiele wyższe niż w rozwiązaniach z silnikiem 1.6. I na koniec automatyczna skrzynia biegów. Rzecz która w Polsce występuje dość rzadko. Tzn. około 10% aut ma taką skrzynię. Jeśli chcesz zobaczyć różnice w cenie prześledź ceny skrzyń biegów na allegro (manual vs. automat), zazwyczaj jest to 3500 za automat i 400 zł za manual. Z automatem wiążą się też inne zwiększone koszta (nie tylko zużycie paliwa). Wymiana np. chłodnicy wynosi ok 500 zł w automacie a 160 zł w manualu (w automacie chłodnica chłodzi także olej ze skrzyni). Tak samo wygląda kwestia naprawy skrzyni automatycznej. Dwa tygodnie temu oddałem taką z Nissana P10 rocznik 95. Wstępny koszt naprawy to około 6000 zł. Tak więc z mojego doświadczenie z Primerami wynika że wybrałeś sobie najgorszą z możliwych kombinacji. Jeśli nie potrzebujesz kombi, kup sedana z silnikiem 1.6 i manualną skrzynią biegów, zaoszczędzisz sobie sporo kłopotów. Z drugiej strony jeśli masz stalowe nerwy i trochę zbędnej kasy żaden inny model nie zastąpi Primery w automacie z dwu litrowym silnikiem. Jazda jest naprawdę przednia :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...