Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny


Gość Felix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze jedno pytanie, a miałeś już wtyczki do halogenów zewnętrznych czy sztukowałeś

 

szczerze mówiąc jeszcze się nie zabrałem do podłączenia halogenów :oops: jakoś brak czasu

 

ale z tego co zaglądałem to nie widziałem żadnych kostek, mam schemat instalacji z Gti i jak będę miał trochę wolnego czasu to się w końcu za to zabiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kogos zainteresuja (nowe)...

 

http://cgi.ebay.pl/NISSAN...1QQcmdZViewItem

Jak nowe to ciekawe gdzie zgubiły plastik z boczku :-) :D

 

Pablo tak właśnie myślałem że w beznzynie może być inaczej :-/

Jak coś to chętnie doradzę bo montowałem takie u siebie jakieś 2 miesiące temu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem przed chwilą z bratem i spytał się czy mam dodatkowy przycisk do halogenów !! Bo sobie tak myślałem że jak nie znajdę wtyczek (to kupię od kogoś i tak zrobię) i podłącze pod przeciwmgłowe tylnie. Można tak czy kombinować z dodatkowym przekaźnikiem i dodatkowym przyciskiem? w tym tygodniu podjadę do kumpla co Gti na rozbiurkę i może wyciągnę całą wiązkę elektryczną :D jak mi pozwoli i mi się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupiłem zderzak to od razu wziąłem przycisk i przy okazji mieszek drążka skrzyni biegów :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie naszedł mnie fajny pomysł aby do halogenów włożyć jeszcze postojówki i tu mnie nachodzi pewna myśl czy to jest legalne? postojówki będą lekko niebieskie

Do dalekosiężnych nie ma ale są do przeciwmgielnych. Podobnie jest z całą instalacją elektryczną
Znalazłem wczoraj wtyczkę do przycisku przeciwmgłowych przynajmniej tak mi się zdaje, ponieważ jak przekręce kluczykiem na zapłon i bawię się przyciskiem nie ma żadnej reakcji ale jak włącze światła mijania i naciskam przycisk to słychać jak przekaźnik pstryka!!! Byłem na złomie stały 3y nissany N13, i dwa patrole i w żadnym też nie było tych wtyczek od halogenów. może ja źle szukam? Proszę Was o jakieś wskazówki foto tych wtyczek? Cokolwiek

 

A zapomniałbym dzięki gregor za te schematy ale nie jestem elektrykiem i się nie połapię w nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Pablo_ To co pstryka to zdaje się jest to czarne pudełko z bezpiecznikiem o którym wyżej pisałem bo i mnie tez tak pstryka :-) :-) :-)

 

Nie wiem jak Ci pomóc bo widocznie w benzynie jest w innym miejscu.

 

Poprostu znajdź te kabelki i już :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie Panowie że się pochwalę moim dokonaniem co prawda jeszcze nie do końca zrealizowany ale jakaś namiastka

dsci0003ha9.th.jpg

dsci0006pn5.th.jpg

Pokażę jak wyglądają w dzień ale nie teraz ponieważ jeszcze muszę wymodelować je bo troszkę krzywo leżą!

 

A Drejk powiedz mi czy te wtyczki były bardziej owalne czy kwadratowe może ja znalazłem je a o tym nie wiem :P, może ktoś przy halogenach kombinował i zmienił wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Drejk powiedz mi czy te wtyczki były bardziej owalne czy kwadratowe może ja znalazłem je a o tym nie wiem :P , może ktoś przy halogenach kombinował i zmienił wtyczki

Nie jestem pewien do końca o co Ci chodzi :-)

Wydaje mi się że o te wtyczki co się wpina w halogeny.

To nie są jakieś skomplikowane wtyczki, zwykłe metalowe wsuwki co się nasuwa na te bolce w halogenach. U mnie są one przy kablach niebieskich - masa bezpośrednio od akumulatora i zielonym prąd od przełącznika do czarnego pudełka pod maską, od kabla z lamp i dalej do halogenów.

Jeśli coś nie jasne to pytaj.

Bardzo ładne wyszły te niebieskie lampczeki, teraz taka moda ? Bo dużo aut ma taki buzer :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Bardzo ładne wyszły te niebieskie lampczeki, teraz taka moda ? Bo dużo aut ma taki buzer :D

Nie wiem czy moda ale widziałem jak na razie chyba w dwóch autach :D

 

aha :-) Kto by się to w takie bawił ... :-) Najważniejsze żeby świeciło tak jak trzeba :-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym zielonym kabelkiem przechodzi przez czarne pudełko z bezpiecznikiem
Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz to co pstryka to jest przekaźnik w puszcze koło akumulatora, druga sprawa znalazłem tylko jedną wiązkę kabelków z zielonym i czarnym kabelkiem, ale niestety to nie to, są to kable od kierunkowskazów :/ :/ :/ :/

Wziąłem próbnik i sprawdzałem wszystkie po kolei wtyczki które znalazłem ale beż pozytywnego rezultatu :/ :/ :/ Zostaje mi rozbieranie całej instalacji i sprawdzenie wszystkich kabli które wychodzą od tego przekaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi rozbieranie całej instalacji i sprawdzenie wszystkich kabli które wychodzą od tego przekaźnika

A jesteś pewien że masz instalacje :?: :/

Chyba nie jestem w stanie Ci pomóc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jesteś pewien że masz instalacje :?: :/
Teraz już wiem że mam :P Byłem dzisiaj u mechanika na wymianę oleju i poprosiłem żeby mi podłączył halogeny i wyniosło mnie to 30zł. Ale ten widok jest zajefajny kurde jak mi się podoba jeszcze muszę wymodelować jednego halogena bo krzywo siedzi i będzie git. jutro zrobię fotki jak widać ciemną porą :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pablo gdzie masz podłączone te halogeny? Pod jakiś przekaźnik? Nie mogę się doprosić elektryka od nas z warsztatu żeby mi to w końcu "ulepił" do kupy :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia pojechałem na wymianę oleju i spytałem się gościa czy mi podłączy mi halogeny? No i mi zrobił nową instalację za 30zł. Mogę w piątek zrobić fotki jak przebiega ta instalacja bo nawet sam nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to czekam na fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się wziąłem za te halogeny :diabel2: i ku mojemu zaskoczeniu instalacja jest :one:

Kostki pod maską są i wystarczy je podpiąć pod halogeny tylko aby nie było zbyt kolorowo - nie wiem dlaczego japończyk dał tak krótkie kabelki do halogenów :027: więc jedyną ingerencją w instalację było przedłużenie wyżej wspomnianych kabelków. Oczywiście w skrzynce bezpiecznikowej jest bezpiecznik do halogenów jak również wtyczka do przełącznika (który oryginalny dostałem wraz z halogenami) którą to należy odszukać w desce między bezpiecznikami a zegarami. Do pełni szczęścia brakuje tylko przekaźnika koloru niebieskiego - na razie świecą na przekaźniku od wentylatora :D

 

A oto efekty:

tn_Luty2007029.jpg

 

za światła dalekosiężne zabiorę się innym razem i wszystko wskazuje na to, że również jest instalacja podobnie jest z instalacją elektryczną do klimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską zaraz za reflektorami były poplątane kabelki i wśród nich znalazły się dwa (jeden za lewym a drugi za prawym reflektorem) zakończone kostką, tylko u mnie właśnie trzeba było je przedłużyć aby dostały do halogenów.

W poniedziałek zrobię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód zaznaczony strzałką z kostką wychodzi z wiązki za reflektorem (kostka została odcięta i całość przedłużona) podobnie jest za drugim reflektorem. Nic nie trzeba odkręcać, wszystko jest na wierzchu. Jutro postaram się zrobić zdjęcia samych kostek.

tn_Luty2007.jpg

 

A to jest przekaźnik który załącza halogeny (już zakupiony)

tn_Luty2007034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...