Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś szumi ... Note 1.5 diesel


Albert_W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem świeżym posiadaczem "notka" 1.5 diesel Acienta. Zauważyłem, że podczas jazdy coś ciągle w samochodzie lekko szumi. Szum zanika, gdy naciskam pedał hamulcowy i pojawia się znowu, gdy zdejmuję z niego nogę. Nie wiem, czy ten typ tak ma, czy raczej zaczyna dziać się coś złego (np. z hamulcami)? Nie zapala się żadna kontrolka. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż hamulce, a dokładnie przeczyść je i przy okazji niech mechanik sprawdzi czy odbija zacisk. U mnie nie odbił (króko po wizycie w ASOi i ich kontroli!!) i skończyło sie przytarciem i lawetą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim po jeździe zobacz, czy koło lub koła nie są rozgrzane bardziej niż zwykle. Jeżeli zacisk dobrze nie odbija i klocek obciera o tarczę podczas jazdy, nie ma siły - koło będzie się nagrzewać bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję/odpowiedzi. Muszę doprecyzować mój post, gdyż nie wiem czy to jest ważne. Ten "szum/syczenie" również słychać zaraz po odpaleniu silnika, choć jest dużo słabiej słyszalny. Najlepiej słychać go np. gdy stoi się na światłach podczas jazdy ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nic przy tarczach/klockach/zacisku. Wygląda to na coś ze wspomaganiem podciśnieniowym układu hamulcowego. Spróbuj odpalić autko, otworzyć maskę i osłuchać okolice serwa. Może gdzieś wąż podciśnieniowy się obluzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...