Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera N16 SWAP silnika


Gość tomplock26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomplock26

Witam

chciałbym uzyskać odpowiedz porady

Więc tak posiadam Almere n16 1.5 benzyna z 2001 roku

Te auto z tym silnikiem to poprostu toczy się.Tak dalej byc nie może.Chce wrzucić do mojej almery 2.0 litry z primery GT.

Pytanie robił ktoś to już

Szukam warsztatu który byłby w stanie to zrobić

Dane techniczne dawcy

Nissan Primera 2.0GT wersja angielska

1998 rok produkcji

150 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

jesli choc troche sie znasz to popatrz jak pasuje zawieszenie silnika i skrzyni biegow.jesli tak samo to po prostu zrob to -wyjmij stary 1.5 i zaloz 2.0 i podlacz co trzeba (to najbardziej mnie zawsze przeraza) albo daj do oceny mechanikowi i tyle i zapytaj ile wezmie,przynajmiej jak cos sp***doli to bedziesz mogl wrocic na poprawki a jak sam cos spiepszysz to sam sobie bedziesz naprawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

łatwiej złożyć SR20 na gratach z P10 tki bo wszystko prostsze i tańsze

no bo starszy model a silnik zostaje i tak taki sam ,...

 

a jak byś chciał to elektrykę bym miał do SR20 no i dolotu prawie wszystko by sie znalazło .... ecu + wiązka zostaje do kupienia ,..ew ... bo w P11 sprzężone ecu z immo a to koszty dodatkowe ,,.a skrzyni nie sprzęgniesz na pewno ....

 

wiec jeszcze skrzynia biegów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do almery n16 z przed liftu powinno się udać bo gaz na linkę i nie ma CAN. Komora na pewno nie będzie za mała. Możesz zapytać Spootiego który włożył sr20det do n16 czy mechanicznie to ciężko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest to do ogarniecia...mogę sie podjąć.... skrzynia jest nawet dwie, wiązka + komp też

 

silnik z p11 jest lepszy bo głowica na rolkach a w p10 zajechane wałki prawie w kazdym tak wiec dobry wybór:)

 

jest to do ogarniecia...mogę sie podjąć.... skrzynia jest nawet dwie, wiązka + komp też

 

silnik z p11 jest lepszy bo głowica na rolkach a w p10 zajechane wałki prawie w kazdym tak wiec dobry wybór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...